Latvijas Radio: Arestētas daļas arī Sprinovska firmai, kas Liepājā grib būvēt vēja parku 1

"Daugavpils siltumtīklu" lietā par kukuļdošanu aizdomās turētā Jāņa Sprinovska mantai pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma uzlikts arests, ziņo Latvijas Radio. Arestētas arī daļas firmai, kas Liepājā gribēja būvēt vēja parku.

Saskaņā ar KNAB lēmumu par aresta uzlikšanu Sprinovska mantai, aizdomās turētā statuss viņam piemērots ne tikai par iespējamo kukuļdošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu, kā līdz šim minējis KNAB.

Sprinovskis tiek turēts aizdomās arī par krāpšanas lielā apmērā organizēšanu.

Uzņēmumu reģistrs piemērojis Sprinovskim piederošo kapitāldaļu arestu uzņēmumos "Batergo" un "Sprino", kas uzvarējuši Daugavpils trešās siltumcentrāles iepirkuma konkursos.

Arestētas daļas arī Liepājā vērienīgu vēja parku būvēt iecerējušajai SIA "Rapsoil", kā arī citās Sprinovska firmās: "DAV 1", "ENERGO-DIN", "Augulienas dizains" un "NTP".

Pirms vairākiem gadiem, kad Sprinovskis kļuva par vienīgo "Rapsoil" īpašnieku, "Dienas Bizness" rakstīja : "Par vienīgo SIA Rapsoil īpašnieku kļuvis Jānis Sprinovskis, kurš presē iepriekš minēts gan kā Aigara Kalvīša biznesa partneris, gan kā viens no uzņēmējiem, kas savulaik kontrolēja Grobiņas vēju parku, liecina Uzņēmumu reģistra dati."

Uzņēmumu reģistrs gan atteicies arestēt Sprinovska daļas akciju sabiedrībā "SWIP".

Akcionāru reģistra vešanu nodrošina valde, tāpēc Uzņēmumu reģistra rīcībā nav aktuālās informācijas par akciju sabiedrības īpašniekiem, skaidro iestāde.

Tikmēr aizdomās par kukuļošanas starpniecību turētie Daugavpils atkritumu biznesa smagsvari Antons Oglodkovs un Sergejs Karnauhovs turpina vairīties no uzmanības un tiek vaļā no īpašumiem, pārrakstot tos saviem ģimenes locekļiem, atgādina Latvijas Radio.

"Lursoft" pieejamā informācija liecina, ka KNAB izmeklētājas uzliktais un tiesas apstiprinātais arests Sprinovska, Oglodkova un Karnauhova mantai bija uzlikts jau 6. un 7. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

VES

Sveicieni Liepājas pilsētas un Grobiņas novada domes īpašiem vēja elektrostaciju projektu virzītājiem. Tie kas nerunāja, tagad jau ir spiesti runāt un ar to arī apsveicu.

pirms 7 gadiem, 2013.02.17 18:26

Latvijas ziņas