Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latvijas pasts" līdz diviem mēnešiem pagarina sūtījumu bezmaksas uzglabāšanu nodaļās

Ņemot vērā starptautisko pasažieru pārvadājumu atcelšanu, kā arī nepieciešamību samazināt klientu plūsmu "Latvijas pasta" nodaļās, no pirmdienas līdz diviem mēnešiem jeb 60 dienām līdzšinējo 30 dienu vietā tiek pagarināts sūtījumu uzglabāšanas laiks pasta nodaļās, aģentūru LETA informēja "Latvijas pasta" Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Turklāt uzglabāšana 60 dienu periodā būs bezmaksas pakalpojums. Tādējādi klientiem nav jāuztraucas par sūtījuma ātrāku saņemšanu, lai tas netiktu nosūtīts atpakaļ izsūtītājam, un nav nekavējoties jādodas uz pasta nodaļu tos izņemt, skaidroja Vārpa.

Vārpa atzīmēja, ka līdz šim par sūtījumu uzglabāšanu pasta nodaļās ilgāk par desmit dienām no klientiem tika iekasēta pakalpojuma maksa. Līdz ar jauno kārtību klientiem nav steidzami jāapmeklē pasta nodaļa sūtījuma saņemšanai, jo 60 dienu periodā tie netiks nosūtīti atpakaļ izsūtītājam un bez maksas glabāsies nodaļā, viņa sacīja.

"Latvijas pasts" aicina klientus izmantot šo iespēju un neapmeklēt pasta nodaļas, ja sūtījumos nav steidzamu dokumentu vai akūti nepieciešamu preču, tādējādi palīdzot samazināt apmeklētāju plūsmu nodaļās.

Vienlaikus "Latvijas pasts" vērtēs pasta nodaļu darbības un sūtījumu piegādes turpmāku optimālu nodrošināšanu, ņemot vērā ārkārtas situāciju un faktu, ka ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Tā kā lielākā daļa starptautisko pasta sūtījumu gan uz, gan no Latvijas tiek transportēti ar pasažieru lidmašīnām, šo sūtījumu plūsma tiks būtiski ietekmēta, norādīja Vārpa.

Tiklīdz tiks pieņemti konkrēti lēmumi, "Latvijas pasts" par tiem nekavējoties sniegs publisku informāciju. Lai arī nav pierādījumu Covid-19 izplatībai saistībā ar pasta sūtījumiem un nekādi drošības ierobežojumi tiem nav noteikti, "Latvijas pasts" papildu drošības nolūkos visus ienākošos starptautiskos sūtījumus pirms apstrādes un tālākas nosūtīšanas klientiem līdz 72 stundām uzglabā īpašās teltīs, kas ir atdalītas no saskarsmes ar darbiniekiem.

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, "Latvijas pasts" aicina maksimāli izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu, kā arī pāradresēt ienākošos reģistrētos sūtījumu uz kādu no "Latvijas pasta" pakomātiem. "Latvijas pasts" pastiprināti tīrīs un dezinficēs visus pakomātus.

Vienlaikus "Latvijas pasts" lūdz klientus, kas izmanto uzņēmuma pakomātus, sūtījumus no tiem izņemt savlaicīgi, lai tie neuzkrātos un savus sūtījumus pakomātos varētu saņemt arī citi klienti.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu "latvija.lv". Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas