Latvijas Ornitoloģijas biedrība rīkos lekciju ciklam putnu atpazīšanā

Lai sniegtu ieskatu biežāk sastopamajās putnu sugās Latvijā un putnu vērošanas un sugu noteikšanas pamatprincipos, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) rīkos desmit lekciju ciklu "Pirmie soļi putnu atpazīšanā", aģentūru LETA informēja LOB ornitologs Andris Dekants.

"Putni ir visur. Šis skaistais un pārsteigumiem bagātais hobijs motivē mūs vairāk būt dabā. Desmit "pirmo soļu" lekcijās iemācīsimies atpazīt ne tikai putnus barotavā, dārzā vai parkā, bet gūsim ieskatu par visām Latvijas biežāk sastopamajām putnu sugām - to izskatu, dziesmām un paradumiem," stāstīja Dekants.

Beidzot lekciju ciklu, dalībnieki mācēs izmantot putnu sugu noteicēju un audio ierakstus, lai dabā atpazītu Latvijas biežāk sastopamās putnu sugas, teica lekciju cikla vadītājs Dekants, piebilstot, ka lekciju ciklu aicināti apmeklēt gan iesācēji, gan tie, kam putnu vērošana jau kļuvusi par aizrautīgu nodarbi, bet pietrūkst zināšanu sugu noteikšanā.

Lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas dzīvē, lekciju cikla izskaņā dalībniekiem 2020.gada pavasarī būs iespēja doties dabā putnu ekskursijā pieredzējušu putnu vērotāju pavadībā.

Lekcijas, kas norisināsies katru otro pirmdienu vakaros no plkst.18 līdz 20, notiks no 14.oktobra līdz marta beigām. Lekciju norises vieta būs Rīgas centrs -LOB mājvieta - Skolas iela 3, Rīga.

Maksa par dalību desmit lekciju ciklā "Pirmie soļi putnu atpazīšanā" ir 90 eiro, savukārt LOB biedriem un studentiem vai skolēniem - 45 eiro. Kā norāda biedrībā, tas būs ziedojums savvaļas putnu dzīves izpētei un uzlabošanai.

Lekciju ciklam ikviens aicināts pieteikties līdz 13.oktobrim, aizpildot anketu "http://ejuz.lv/lekcijukursu", rakstot uz e-pastu "putni@lob.lv" vai zvanot pa tālruni 67221580 darbadienās no plkst.10 līdz 16.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas