"Latvijas Krājbankā" darbu zaudējuši jau vairāk nekā 300 darbinieku

Darbu kopš pērnā gada novembra zaudējuši jau vairāk nekā 300 maksātnespējīgās "Latvijas Krājbankas" darbinieki.

Bankas maksātnespējas administratora auditorfirmas "KPMG Baltics" korporatīvo finanšu direktors Aivars Jurcāns piektdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" stāstīja, ka novembrī bankā bija nodarbināti 900 strādājošie, bet šobrīd darba attiecības ar "Latvijas Krājbanku" ir apmēram 560 cilvēkiem.

Jurcāns informēja, ka aprīļa sākumā darbinieku skaitu plānots samazināt līdz 450 cilvēkiem, jo daudzas bankas funkcijas tiek likvidētas.

"Tālāk darbinieku skaits būs atkarīgs no tā, cik ātri tiks veikts inventarizācijas process. Piemēram, dažas bankas funkcijas, kas saistītas ar kredītu atgūšanu un kredītu uzraudzību, vai mantas apsaimniekošanu un uzturēšanu kārtībā, būs ilgāk paturamas. Mēs plānojam, ka ar cilvēkiem tiks slēgti individuāli līgumi uz konkrētu laika posmu  un darāmo darbu apjomu,"  stāstīja Jurcāns.

Viņš gan atzina, ka diemžēl lielākā daļa bankas darbinieku zaudēs darbu.

Rīgas apgabaltiesa "Latvijas  Krājbanku " par maksātnespējīgu pasludināja pērn 23. decembrī. Rīgas apgabaltiesa auditorkompānijas "KPMG Baltics" pieteikumu par "Latvijas Krājbankas" bankrota procedūras sākšanu plāno izskatīt 29. martā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas