Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas kapteinim pasniegs balvu par drošsirdību jūrā

Piektdien, 1.februārī, AS "Latvijas kuģniecība" (LK) tankkuģa "Ance" kapteinim Viktoram Timoščenko pasniegs Starptautiskās Jūras organizācijas (IMO) Atzinības rakstu par ārkārtēju drošsirdību jūrā.

Par to aģentūru LETA informēja Latvijas Jūras administrācijā (LJA).
2006.gada 2.novembrī "Ance" Atlantijas okeānā, ceļā no ASV pilsētas Ņūdžersijas uz Porvo ostu Somijā, saņēma ziņojumu no ASV Krasta apsardzes, ka buru jahta "One Cool Cat" zaudējusi vadāmību un palikusi vētras varā ar diviem Kanādas pilsoņiem uz borta.
Ierodoties notikuma vietā, kuģa apkalpe mēģināja nocelt abus cilvēkus no jahtas klāja, taču vētras stiprums un jūras viļņošanās bija tik liela, ka divi mēģinājumi beidzās nesekmīgi. Kuģis naktī palika notikuma vietā, lai sagaidītu Kanādas glābšanas dienesta kuģa ierašanos, taču, iestājoties dienas gaismai, cilvēki no jahtas atkārtoti lūdza palīdzību. Šoreiz tankkuģim izdevās pietuvoties jahtai tik tuvu, lai ar virves palīdzību noceltu uz jahtas atrodošos vīrieti, bet, pietuvojoties otrreiz, arī sievieti. Tūlīt pēc tam katamarāns nogrima, norāda LJA.
Glābšanas operācija tika paveikta 13 stundu un 30 minūšu laikā.
Atzinības un pateicības vēstuli par veiksmīgo Kanādas pilsoņu glābšanas operāciju LK vadībai un tankkuģa "Ance" apkalpei nosūtījusi arī Kanādas vēstniece Baltijas valstīs Klēra Pulēna.
Piešķirtie apbalvojumi par ārkārtēju drošsirdību jūrā tika pasniegti IMO asamblejas laikā 2007.gada decembrī, taču kapteinis Timoščenko šajā laikā atradās reisā.
Apbalvojums nodibināts 2006.gadā, un IMO to piešķir cilvēkiem, kuri, riskējot ar savu dzīvību, glābuši jūrā citu cilvēku dzīvības, kā arī novērsuši vai samazinājuši draudus jūras videi, tā izpelnoties starptautisku atzinību. Apbalvojums var tikt piešķirts arī pēc nāves.
Apbalvojuma piešķiršana notiks piektdien, 1.februārī, plkst.14 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē.
Savu dalību atzinības raksta pasniegšanas ceremonijā apstiprinājuši Kanādas vēstniecības, Satiksmes ministrijas, LJA, Latvijas Jūras akadēmijas un citu organizāciju pārstāvji.
Pasākuma laikā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā būs iespējams iepazīties arī ar glābšanas operācijas materiāliem, tai skaitā videofilmu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas