Latvijas jaunais prezidents – Andris Bērziņš 2

Saeima ceturtdien aizklātā balsošanā otrajā vēlēšanu kārtā par Valsts prezidentu ievēlēja deputātu eksbaņķieri Andri Bērziņu (Zaļo un zemnieku savienība).

Par Bērziņu balsoja 53 deputāti, bet 44 bija pret viņu.

Savukārt par otru kandidātu, esošo prezidentu Valdi Zatleru balsoja 41 tautas kalps, bet pret - 56 parlamentārieši. Pret abiem kandidātiem balsoja trīs tautas kalpi. Nederīgas bija divas vēlēšanu zīmes. Parlaments par prezidentu balsoja ar vēlēšanu zīmēm.

Līdz ar to Zatlers kļuvis par pirmo prezidentu Latvijas vēsturē, kurš netiek pārvēlēts prezidenta amatā. Vienīgais Latvijas prezidents, kurš nostrādāja vienu pilnvaru termiņu, bija Gustavs Zemgals, taču viņš atteicās kandidēt uz otro termiņu.

Zatlera pilnvaras beigsies 7.jūlijā.

Jau vēstīts, ka pirmajā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem neieguva vismaz 51 deputāta atbalstu. Bērziņam pietrūka viena balss, bet par Zatleru balsoja 43 parlamentārieši, savukārt pieci tautas kalpi neatbalstīja nevienu kandidātu.

"Manā mūžā jūs esat bijusi šī komanda visintelektuālākā, vispretrunīgākā, ar ļoti dažādiem viedokļiem, bet vienā virzienā ejoša. Tikai ar jūsu palīdzību šajā īsajā laikā, šajos septiņos mēnešos es spēju izaugt tik tālu, lai uzdrošinātos uz šādu soli," sacīja jaunievēlētais prezidents. "Lai piedod man visi, ja es kādam kaut ko neizdarīju, kā viņam likās pareizi, bet jūs visus es jutu kā cilvēks neatkarīgi, par ko jūs balsojāt, ka jūs man devāt vienmēr skaidru padomu. Es ceru, ka turpmākajā laikā mēs varēsim vēl daudz labas lietas kopā izdarīt," teica Bērziņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vēlētaja

Man ir kauns izteikties .ka tik zemu mūsu deputi ir kritusši bez goda un kauna.Pērkamas avis.

pirms 10 gadiem, 2011.06.03 13:59

svilpis

Patīkami!!! Mēs jau sen to bijām pelnījuši!!!

pirms 10 gadiem, 2011.06.02 17:22

Latvijas ziņas