Latvijas iedzīvotāju datorprasmes teju ES vidējā līmenī

Latvijā 64% iedzīvotāju ir kaut kādas datorprasmes, kas ir nedaudz zem Eiropas Savienības (ES) valstu vidējā līmeņa - 67%, teikts Eiropas Komisijas (EK) ziņojumā "Aktivitātes internetā un digitālās prasmes Latvijā", kur tiek izvērtēta dažādu tehnoloģiju un prasmju attīstība Eiropas "digitālās dienas kārtības" ietvaros.

Savukārt 29% Latvijas iedzīvotājiem ir "augstas datorprasmes", un šis rādītājs ir nedaudz augstāks par ES vidējo rādītāju - 26%. Te ir pieaugums par 12 procentpunktiem kopš 2009.gada, teikts ziņojumā.

23% Latvijas iedzīvotāju ir "vidējas" datorprasmes, kas ir divus procentpunktus zemāks rādītājs par ES vidējo - 25%. EK pārskatā arī teikts, ka 12% iedzīvotāju ir zemas datorprasmes, ko var saprast kā elementāras datora lietošanas prasmes. ES vidējais cilvēku īpatsvars ar šādām prasmēm ir 16%.

Nedaudz augstākas "augstas datorprasmes" ir Igaunijas iedzīvotājiem ar 32%, teikts EK pārskatā par Igauniju, bet Lietuvā šis rādītājs ir vienāds ar Latviju - 29%.

Visaugstākais iedzīvotāju īpatsvars ar augstām datorprasmēm ir Dānijā, Somijā un Luksemburgā, kur šis skaitlis ir ap 40%, teikts EK pārskatā.

Jau ziņots, ka Latvija vairākos platjoslas interneta lietošanas rādītājos 2012.gadā krietni pārsniedza ES valstu kopējos vidējos skaitļus, pērn Latvijā 14% no visiem platjoslas pieslēgumiem bija ar lejupielādes ātrumu virs 100

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas