Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas brūnās iepazīstina ar aizjūras skaistuļiem 2

No Nīderlandes atvestais hailanders jau pirmajā dienā mērojies spēkem ar vietējiem Vītiņu pļavās mītošajiem ganāmpulka buļļiem un iekļāvies barā. Tīršķirnes bullis uz Grobiņas pagastu atvests ar Pasaules Dabas fonda pārstāvja un dabas pētnieka Jana van der Vēna gādību.

Pļavu pārzinis Valdis Ķēde vēstī, ka jaunais hailanders, kurš no cilvēkiem nebaidoties, izlaists pie vārtiem un virzījies dziļāk aplokā. To no ezermalas pamanījis vecais bars, un pirmie uz tikšanos devušies Ungārijas stepju bullis un govs ar iesauku Omamma.

ākumā iepazīšanās noritējusi mierīgi. “Bet vienu brīdi – ragi kopā, stumdās un grūstās. Tā arī nevarējām saprast, kurš ir stiprākais,” stāsta V. Ķēde. Tad spēkiem pamēroties nākuši pārējie seši bara buļļi, bet tos jaunulis “izmētāja kā futbola bumbas”.

Ganāmpulkā mītošie lopi ir "Latvijas brūnās" govs krustojums ar Ungārijas stepju bulli un hailanderu. Jaunais tīršķirnes hailanders varētu būt piemērotāks stabilāku krustojumu veidošanai un pēcnācēju izdzīvošanai.

Pļavās mīt arī zirgu pulks, kas pirms divām nedēļām papildinājies ar diviem kumeliņiem.

Vairāk par eksotisko dzīvnieku piedzīvojumiem Latvijas ārēs lasiet laikrakstā "Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bullis

Kāpēc gan goves nevarētu būt grobiņnieces? Bet pie tādas extras kā uzvārds laikam ne katra govs tiek. Bet, katrā gadījumā, uzvārds atbilstošs.

pirms 11 gadiem, 2008.05.15 13:53

gove

daudz aizraujošāk par hailanderu piedzīvojumiem šodien Kursas Laikā ir raksts blakus lappusē, kur zem krāšņas Latvijas brūnaļas foto parakstīts: "Esam strādnieku tauta, izdzīvosim!" pauž grobiņniece Maruta Brūna." Pirmo reizi redzu, ka govīm ir uzvārdi, un ka brūnaļas ir grobiņnieces....

pirms 11 gadiem, 2008.05.14 16:35

Latvijas ziņas