Latvijas amatpersonas izsaka līdzjūtību Krievijai saistībā ar traģisko aviokatastrofu

Latvijas amatpersonas izteikušas līdzjūtību Krievijai saistībā ar traģisko lidmašīnas avāriju, kurā, visticamāk, gājuši bojā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas "Lokomotiv" dalībnieki, tostarp Latvijas hokejists Kārlis Skrastiņš.

Līdzjūtību izteicis Rīgas mērs Nils Ušakovs, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Bērziņš nosūtījis līdzjūtības vēstules Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam un Latvijas hokejista Kārļa Skrastiņa ģimenei, izsakot visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un hokeja līdzjutējiem Latvijā, Krievijā un visā pasaulē saistībā ar lidmašīnas avāriju.

"Šī ir šokējoša un melna diena Latvijas sportā – mēs esam zaudējuši izcilu sportistu, vienu no Latvijas hokeja izlases balstiem Kārli Skrastiņu. Viņš vienmēr paliks mūsu sirdīs kā dzelzs vīrs un Latvijas patriots, kas dedzīgi un pašaizliedzīgi aizstāvēja Latvijas godu hokeja izlases spēlēs, nežēlojot ne laiku, ne spēku valstsvienības labā," atzinis Valsts prezidents.

Arī Ministru prezidents izteicis visdziļāko līdzjūtību aviokatastrofā bojā gājušās komandas Jaroslavļas "Lokomativ" tuviniekiem un daudzajiem hokeja draugiem Latvijā, Krievijā un citur pasaulē, kurus satriekusi šī negaidītā traģēdija.

"Kārtējais traģiskais negadījums Latvijai ir atņēmis vienu no spožākajiem hokeja talantiem, un šajā grūtajā brīdī sērās esam kopā ar izcilā latviešu hokejista Kārļa Skrastiņa ģimeni. Kārlis Skrastiņš sniedzis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas hokeja attīstībā, mūsu izlases panākumu kaldināšanā un ir bijis un turpinās būt piemērs ikvienam Latvijas sportistam, kā ar pašaizliedzīgu darbu un neatlaidību iespējams sasniegt visaugstākās panākumu virsotnes," teicis Dombrovskis.

"Traģēdiju, kurā aprāvās komandas "Lokomotiv" dalībnieku dzīvības, kopā ar jums pārdzīvo visi rīdzinieki. Šajā grūtajā brīdī mēs sērojam kopā ar bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem," teikts Ušakova nosūtītajā līdzjūtībā Jaroslavļas gubernatoram Sergejam Vahrukovam.

Savukārt Āboltiņa līdzjūtības vēstuli nosūtījusi Krievijas Valsts domes priekšsēdētājam Borisam Grizlovam. Saeimas vārdā Āboltiņa pauž visdziļāko līdzjūtību sērojošajām ģimenēm, kas pāragri zaudējušas tuviniekus, kā arī ikvienam hokeja līdzjutējam.

Ārlietu ministrs vēstulē Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam izteicis visdziļāko līdzjūtību Krievijas tautai un arī bojāgājušo piederīgajiem, kas katastrofā zaudējuši ģimenes locekļus un tuviniekus. Ministrs apliecinājis līdzjūtību arī visiem hokeja līdzjutējiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas