Latvijai tuvojas vētra un deviņu grādu siltums

Latviju naktī uz pirmdienu sasniegs vētra, kas sev līdzi nesīs rekordaugstu gaisa temperatūru. Otrie Ziemassvētki gaidāmi saulaini, prognozē sinoptiķi. Kurzemes rietumu piekrastē jau īsi pēc pusnakts dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 24-26 metriem sekundē (m/s), vēlāk arī citviet valstī gaidāmas brāzmas līdz 17-22 m/s.

Vējš lauzīs atsevišķus kokus un izraisīs elektroapgādes traucējumus daudzviet valstī. Lielākie postījumi varētu būt pirmdienas rītā Ziemeļvidzemē, kur gaidāmas brāzmas līdz 24 m/s, Salacgrīvas novadā - līdz 26 m/s.

Vētras ietekmē gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās Latvijas piekrastē un upju grīvās, bet plūdu draudi ir minimāli.

Kurzemē un Zemgalē rietumu vējš sāks pierimt pirmdienas priekšpusdienā, Latgalē un Vidzemē - pēcpusdienā. Naktī uz otrdienu atkal gaidāma vēja pastiprināšanās.

Īslaicīgi līs, bet 26.decembra dienā laiks būs pārsvarā saulains, bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +5..+9 grādiem, un tik silta šī diena būs pirmo reizi Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Vētras trauksme izsludināta ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, kur pirmdien prognozētas vēja brāzmas līdz 25 m/s, salās un piekrastē - līdz 30 m/s. Vietām Norvēģijas piekrastē svētdienas vakarā gaidāmas brāzmas līdz pat 45 m/s, vētra skars arī Zviedriju un Somiju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas