Latvijā vizītē ierodas SOK prezidents Žaks Roge

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge (Jacques Rogge) piektdien ieradīsies Latvijā trīs dienu ilgā un vispusīga vizītē, kurā viņš tiksies ar valsts vadošajām amatpersonām un sporta funkcionāriem, kā arī apmeklēs kamaniņu sporta Pasaules kausa sacensības Siguldā un iepazīs Latvijas Nacionālās operas mākslinieku meistarību.

Rogem būs piesātināta viesošanās un Latvijai tā ir ļoti nozīmīga kā rets notikums, aģentūrai BNS teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijā Roge uzturēsies no piektdienas, 18.februāra, pusdienlaika līdz svētdienas, 20.janvāra, pēcpusdienai. Vizītē SOK prezidentu pavadīs viņa sieva Anne Bovina Roge (Anne Bovyn Rogge).

Rogem paredzētas tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, premjeru Valdi Dombrovski, kā arī izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, kura pārziņā ir sporta joma valstī. Vēl plānotas tikšanās ar LOK izpildkomiteju un olimpiskajās spēlēs panākumus guvušiem sportistiem un olimpisko sporta federāciju vadītājiem.

Vizītes pirmajā dienā Rogem paredzēta oficiāla pieņemšana Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Zatlera. Vēlāk SOK prezidents viesosies LOK birojā, kur tiksies ar darbiniekiem, bet vakarā Zatlers 68 gadus veco beļģi ir uzaicinājis neoficiālās vakariņās savā Jūrmalas rezidencē.

Sestdien Roge ieradīsies Olimpiskajā sporta centrā Rīgā, kur iepazīsies ar Igora Vihrova un Jevgēņija Saproņenko darbošanos abu olimpisko medaļnieku iedibinātajā vingrošanas skolā. "Rīgā ir Austrumeiropā modernākā vingrošanas zāle, kur Vihrovs un Saproņenko pēc pašu iniciatīvas strādā ar bērniem," teica Vrubļevskis, uzsverot, ka tas ir piemērs, kā nākotnes labā izmantot olimpiskajās spēlēs augstus panākumus guvušu sportistu pieredzi.

Vēlāk turpat olimpiskajā centrā paredzēta diskusija par SOK lomu sporta attīstībā Latvijā. Pasākumā līdzās Rogem piedalīsies LOK izpildkomitejas locekļi, izglītības un zinātnes ministrs Broks, olimpisko sporta veidu federāciju vadība, kā arī olimpiskie medaļnieki. Plānots, ka Roge pastāstīs par SOK aktualitātēm un sadarbību ar nacionālajām olimpiskajām komitejām.

Pēc neoficiālām pusdienām ar premjeru Dombrovski un izglītības un zinātnes ministru Broku vakarā Roge un viņu pavadošās personas dosies uz Latvijas Nacionālo operu baudīt Džuzepes Verdi "Aīdu".

Svētdien pēc iepazīšanās ar Siguldu Roge ieradīsies kamaniņu trasē, kur tiksies ar sportistiem, FIL prezidentu Fentu un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu. Pasaules kausa izcīņas sezonas noslēguma sacensībās Roge vēros komandu stafeti, kas pretendē uz iekļaušanu ziemas olimpisko spēļu programmā. Īsi pēc kamaniņu braucēju sacensību noslēguma Rogem Siguldā paredzēta rezumējoša preses konference, pēc kuras viņš dosies uz lidostu.

Sportista gaitās Roge trijās olimpiskajās spēlēs ir startējis burāšanā, bet profesionālajā karjerā viņš kļuva par ķirurgu. SOK prezidenta amatā, kuru Roge ieņem kopš 2001.gada, būtisks viņa ieguldījums ir Eiropas jaunatnes olimpiādes un vēlāk arī pasaules jaunatnes olimpisko spēļu iedibināšana.

Līdz šim vienīgo reizi SOK prezidents Latvijā ir bijis 1992.gadā, kad Rīgā viesojās Huans Antonio Samarančs. Roge tolaik bija Eiropas Olimpiskās asociācijas prezidents. Uzaicinājumu Rogem apciemot Latviju 2009.gada aprīlī vizītē Lozannā izteica Valsts prezidents Zatlers un LOK prezidents Vrubļevskis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas