Latvija varēs izmantot daļu no aizdevuma, kas rezervēts finanšu sektora stabilizācijai

Starptautiskie aizdevēji Latvijai atļāvuši daļu no starptautiskā aizdevuma programmā saņemtajiem līdzekļiem, kas rezervēti finanšu sektora stabilizācijai, izmantot budžeta deficīta segšanai, trešdien žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Premjers atklāja, ka “ir panākta misijas līmeņa vienošanās par banku sektora stabilizācijas rezerves daļēju atbrīvošanu”, kas ir priekšnosacījums Citadeles bankas pārdošanas plāna iesniegšanai.

Cik lielu daļu no rezerves Latvija varēs izmantot, V.Dombrovskis neatklāja, vienlaikus piebilstot, ka tas varētu būt zināms ceturtdien.

“Šis plāns ir sagatavots, tā kā ar to nekādu problēmu nebūs. Maija beigās šo jautājumu varēs skatīt Ekonomikas un finanšu komitejā un attiecīgi no komisijas varēs tikt pieņemts lēmums šīs rezerves atbrīvošanai,” precizēja V.Dombrovskis.

“Atbrīvojot šo finanšu sektora stabilizācijas rezervi, faktiski mēs varam novirzīt kopējiem mērķiem – budžeta deficīta segšanai,” norādīja V.Dombrovskis.

Aģentūra BNS vēstīja, ka Valsts kasē marta otrajā pusē glabājās nedaudz vairāk par 900 miljoniem latu, tostarp finanšu sektora stabilizācijas pasākumiem rezervētie līdzekļi apmēram 456 miljonu latu apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas