Latvijā un citviet pasaulē notiks akcija "Zemes stunda"

Šovakar no plkst.20.30 līdz 21.30 pēc katras valsts vietējā laika notiks Pasaules Dabas fonda organizētā akcija "Zemes stunda", kuras laikā pasaules iedzīvotāji, organizācijas, uzņēmumi tiek aicināti uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, informē fonda komunikācijas vadītāja Dārta Treija.

"Zemes stunda" simboliski rāda ieinteresētību un rūpes Zemes un vides ilgtspējas saglabāšanai. "Akcijas mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas laikā. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu ilgtermiņā, kā arī videi draudzīgāku dzīvi ikdienā," pauda Treija.

Pasaules Dabas fonda pētījumos noskaidrots, ka Latvijā patlaban dzīvo un patērē resursus tā, it kā būtu vismaz divas planētas Zeme. "Šīs akcijas laikā aicinām ikvienu iedzīvotāju, uzņēmumu, pašvaldību un lēmuma pieņēmēju apdomāt savu ietekmi un apņemties to pakāpeniski samazināt," aicināja Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Lai "Zemes stunda" rosinātu paliekošas pārmaiņas ikdienā, pasaules mērogā norit izaicinājumu konkurss "Ja tu, tad es", kurā publiski var paust savu apņemšanos rīcībai, kas vērsta draudzīgākai attieksmei pret vidi ikdienā.

Šogad, piedaloties 66 pasaules pilsētām, pirmo reizi tika rīkots konkurss "Pilsētu izaicinājums", kura laikā tika vērtēti pilsētu īstenotie inovatīvie projekti, lai samazinātu klimata izmaiņas un veicinātu ilgtspēju. Konkursa mērķis ir veicināt klimatam un iedzīvotājiem draudzīgu pilsētu attīstību.

Pērn gaismas izslēgšanas akcijā visā pasaulē iesaistījās miljoniem cilvēku vairāk nekā 6950 pilsētās un apdzīvotās vietās 152 valstīs, kā arī 200 000 cilvēku piedalījās akcijā "Ja tu, tad es".

Šogad "Zemes stunda" pasaulē notiks jau septīto gadu pēc kārtas. Akcija savulaik sākusies 2007.gadā Austrālijā, Sidnejā, kur vienkopus 2,2 miljoni sidnejiešu un 2100 uzņēmumu iesaistījās akcijā, izslēdzot gaismu uz vienu stundu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas