Latvijā norisināsies NATO krīzes mācības 1

No 19. līdz 26.oktobrim NATO dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, norisināsies NATO krīzes vadības mācības "CMX 11" ("Crisis Management Exercise"), kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot dalībvalstu spējas reaģēt krīzes situācijā.

Aizsardzības ministrijā aģentūrai BNS norādīja, ka tās ir ikgadējas mācības, kas šogad notiks jau septiņpadsmito reizi. Mācības sākotnēji bija plānotas no 23. līdz 30.martam, taču tika pārceltas Lībijas krīzes dēļ, lai alianses dalībvalstis varētu visu uzmanību veltīt operācijas norisei.

Mācību laikā, sadarbojoties civilajām un militārajām institūcijām, tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs. NATO realizēs krīzes vadības procedūras ‒ veiks konsultācijas Ziemeļatlantijas līguma 4.panta ietvaros un izspēlēs iespējamo 5.panta aktivizēšanu. Mācību scenārijs iekļaus arī citus jaunākos apdraudējumus, ko nosaka jaunā NATO Stratēģijas koncepcija.

Mācības vienlaicīgi norisināsies NATO galvenajā mītnē Briselē un visās alianses dalībvalstu galvaspilsētās. Latvijā mācībās piedalīsies atbildīgo institūciju norīkotās amatpersonas. Tā kā mācības notiks stratēģiski politiskajā līmenī, militārie formējumi tajās nepiedalīsies.

Visas NATO dalībvalstis ir piedalījušas mācību plānošanā, un par mācību norisi ir informētas Eiroatlantiskās partnerības padomes dalībvalstis. Mācībās ir uzaicinātas piedalīties arī Somija un Zviedrija, savukārt novērot mācību norisi ir uzaicināti pārstāvji no Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas un Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

Lūk, arī tie pantiņi, ko izspēlēs. Tādi, ka tusiņus var rīkot, kad vien vēlas.
4.pants

Puses kopīgi apspriedīsies jebkurā brīdī, kad vien, pēc jebkuras Puses uzskatiem, būs apdraudēta jebkuras Puses teritoriālā integritāte, politiskā neatkarība vai drošība.

5.pants

Puses vienojas, ka bruņotu uzbrukumu vienai vai vairākām no tām Eiropā vai Ziemeļamerikā uzskatīs par uzbrukumu visām dalībvalstīm, un tādēļ tās apņemas, ka šāda uzbrukuma gadījumā katra no tām, izmantojot individuālās un kolektīvās pašaizsardzības tiesības, kas paredzētas Apvienoto Nāciju Organizācijas Hartas 51.pantā, sniegs palīdzību Pusei vai Pusēm, kas pakļautas uzbrukumam, individuāli un kopā ar citām Pusēm, veicot pasākumus, kurus tās uzskata par nepieciešamiem, ieskaitot bruņota spēka pielietošanu, lai atjaunotu un saglabātu Ziemeļatlantijas reģiona drošību. Par jebkādu šādu bruņotu uzbrukumu un visiem pasākumiem, kas tā rezultātā ir veikti, nekavējoties jāziņo Drošības Padomei. Šie pasākumi jāpārtrauc, kad Drošības Padome ir veikusi nepieciešamos pasākumus, lai atjaunotu un saglabātu starptautisku mieru un drošību.

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 10:20

Latvijas ziņas