Latvijā konstatēta jauna putnu suga - rietumu lakstīgala

Šodien Kolkā gredzenošanai noķerta rietumu lakstīgala (Luscinia megarhynchos), kas ir pirmais šīs sugas putna novērojums Latvijā, liecina portāla "latvijasputni.lv" informācija.

Rietumu lakstīgala ir mušķērāju dzimtas (Muscicapidae) dziedātājputnu suga, kas pieder pie čakstīšu apakšdzimtas (Saxicolinae). Rietumu lakstīgala ir migrējoša lakstīgalu suga, kas ligzdo Eiropā, Āfrikas ziemeļrietumos, Vidējos Austrumos un Centrālāzijā.

Šīs sugas putnu izplatības areāla austrumu robeža sasniedz Ķīnas ziemeļrietumus.

Ziemu tā pavada Āfrikas tropu joslā. Lai arī Ziemeļeiropas, Latviju ieskaitot, vasaras rietumu lakstīgalai ir pārāk vēsas, tomēr, klimatam globāli kļūstot siltākam, to izplatības areāla ziemeļu robeža nepārtraukti paplašinās.

Rietumu lakstīgala ir kautrīgs putniņš, kas pamatā uzturas krūmāju zaru biezoknī. Eiropā tas pamatā mājo atklātās ainavās ar krūmāju audzēm vai biezās, aizaugušās mežmalās, kas bieži atrodas ūdens tuvumā. Āfrikā rietumu lakstīgala sastopama gan savannā, gan krūmājos un mežos.

Rietumu lakstīgala pamatā barojas ar dažādiem bezmugurkaulniekiem uz zemes, bet vasaras beigās un rudens sākumā nelielos daudzumos tā barojas arī ar ogām un sēklām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas