Latvijā decembrī straujākais rūpniecības apjoma kāpums ES

Rūpniecības apjoms Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 10,7 procentiem, kas ir straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, otrdien paziņoja ES statistikas birojs "Eurostat".

Neskaitot Latviju, straujākais rūpniecības apjoma pieaugums gada salīdzinājumā reģistrēts Maltā – par 10,3 procentiem, Lietuvā – par 9,1 procentiem un Igaunijā par 6,7 procentiem.

Savukārt lielākais rūpniecības samazinājums fiksēts Spānijā – par 6,9 procentiem, Itālijā – par 6,6 procentiem un Čehijā – par 5,8 procentiem.

Visās ES valstīs, par kurām pieejama informācija, rūpniecības apjoms decembrī samazinājās par 2,3 procentiem, bet eirozonas valstīs – par 2,4 procentiem.

Rūpniecības apjoms gada laikā pieauga astoņās valstīs un samazinājās 15.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi rūpniecības apjoms ES palielinājās par 0,5 procentiem, bet eirozonā – par 0,7 procentiem.

Mēneša salīdzinājumā rūpniecības apjoms palielinājās 14 dalībvalstīs, samazinājās sešās un nemainījās Spānijā, Francijā un Rumānijā.

Straujākais kāpums mēneša salīdzinājumā fiksēts Īrijā – par 8,5 procentiem, kā arī Latvijā un Slovēnijā – par 2,7 procentiem.

Tikmēr lielākais samazinājums reģistrēts Slovākijā – par 4,4 procentiem un Dānijā – par 2,3 procentiem.

Lietuvā rūpniecības apjoms mēneša salīdzinājumā decembrī palielinājās par 0,2 procentiem, bet Igaunijā reģistrēts samazinājums viena procenta apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas