Latvijā ceturksnī straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums ES

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 4,8%, kas ir straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina jaunākie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums gada salīdzinājumā reģistrēts Latvijā, kā arī Rumānijā - par 3% un Igaunijā - par 2,3%.

Savukārt Lietuvā nodarbināto cilvēku skaits palielinājās par 1,1%.

Tikmēr straujākais nodarbināto iedzīvotāju skaita samazinājums reģistrēts Grieķijā - par 6,5%, Portugālē - par 5,2% un Kiprā - par 4,8%.

"Eurostat" dati liecina, ka ES pirmajā ceturksnī kopumā nodarbināti bija 221,9 miljoni cilvēku, tostarp 145,1 miljons eirozonā.

ES nodarbināto cilvēku skaits pagājušajā ceturksnī gada salīdzinājumā samazinājās par 0,4%, bet eirozonā - par 1%.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni nodarbināto cilvēku skaits ES 2013.gada pirmajā ceturksnī samazinājās par 0,2%, bet eirozonā - par 0,5%.

Latvijā nodarbināto cilvēku skaits ceturkšņa salīdzinājumā pieauga par 1%, kas ir trešais straujākais kāpums no visām ES valstīm, par kurām pieejama informācija.

Lielākais kāpums reģistrēts Lietuvā - par 2,4% un Igaunijā - par 2,3%.

Savukārt lielākais nodarbināto cilvēku skaita samazinājums ceturkšņa salīdzinājumā fiksēts Grieķijā - par 2,3%, Portugālē - par 2,2%, kā arī Kiprā un Spānijā - par 1,3%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas