Latvijā būs 612 parakstu vākšanas vietu, lai rosinātu Satversmes grozījumus par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai

Visā Latvijā būs iekārtotas 612 parakstu vākšanas vietas un arī 39 parakstu vākšanas vietas ārzemēs Satversmes grozījumu ierosināšanai par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Parakstu vākšana sākas otrdien, 1. novembrī, un turpināsies mēnesi.

Parakstu vākšanas vietas Latvijā strādās četras stundas dienā, arī brīvdienās un svētku dienās. Parakstu vākšanas vietu darba laikus Latvijā nosaka pašvaldību vēlēšanu komisijas, tādēļ katrā pašvaldībā parakstu vākšanas vietu darba laiki ir atšķirīgi, norādīja CVK.

Parakstu vākšanas mērķis ir noskaidrot, cik vēlētāju atbalsta Satversmes grozījumu projekta iesniegšanu parlamentā. Līdz ar to atšķirībā no tautas nobalsošanas parakstu vākšanā iespējams parakstīties tikai par atbalstu grozījumiem, nevis nobalsot pret.

Dalībai parakstu vākšanā var pieteikties arī tie vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties parakstīties parakstu vākšanas vietā. Viņiem, vēlākais, līdz 29. novembra plkst.12 pašvaldības vēlēšanu komisijai vai kādā no pašvaldības parakstu vākšanas vietām tās darba laikā jāiesniedz iesniegums. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietā tiks organizēta pēdējā parakstu vākšanas dienā, 30. novembrī.

Grozījumi nonāks Saeimā, ja parakstu vākšanā to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 379 vēlētāji.

Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otro valsts valodu.

Parakstu vākšana jārīko, jo biedrība "Dzimtā valoda" iepriekš Satversmes grozījumu atbalstam CVK iesniedza 12 tūkstošus vēlētāju parakstu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas