Latvijā atzīmē Mātes dienu

Svētdien, 8. maijā, Latvijā atzīmē Mātes dienu. Pirmskara Latvijā šo dienu atzīmēja kā ģimenes un mātes dienu. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pirmo reizi Mātes dienu oficiāli svinēja 1992. gadā.

Dienas atzīmēšanas tradīcija Eiropā ieceļojusi no ASV. Tā aizsākās pagājušā gadsimta sākumā, un tās idejiskā māte ir Anna Džervisa.

1906. gada 8. maijā aizsaulē bija aizgājusi viņas māte. Kopā ar draugiem viņa 1907. gada maijā pirmo reizi atzīmēja Mātes dienu, pieminot savu māti. Tā radusies doma par Mātes dienu, un viņa aicinājusi vietējās draudzes un sabiedrību arī atzīmēt šo dienu nākamajā gadā.

Aicinājums atrada dzirdīgas ausis. 1914. gadā maija otro svētdienu Amerikā izsludināja par oficiāliem svētkiem. Izplatījās tradīcija Mātes dienā apmeklēt to dievnamu, kur katrs bērnībā gājis kopā ar māti, un tur uz altāra nolikt ziedus kā pateicību savai mātei par audzināšanu.

Ziemeļvalstīs un Skandināvijā šo dienu atzīmē baznīcā.

Latvijā noteikts, ka Mātes diena atzīmējama maija otrajā svētdienā, savukārt septembra otrajā svētdienā tiek svinēta Tēva diena.

Portāls "Rekurzeme" novēl visām māmiņām jauku un saulainu šo īpašo dienu!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas