Latvijā atsevišķos ceļu posmos varētu palielināt oficiālo braukšanas ātrumu 1

Lai arī daudzu avāriju iemesls ir pārsniegts ātrums, jau šogad Latvijā atsevišķos ceļu posmos oficiāli varētu palielināt atļauto braukšanas ātrumu.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē otrdien Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš teica, ka jau pērn šis jautājums tika skatīts sadarbībā ar Satiksmes ministriju un šogad uz vairākiem Latvijas ceļiem vietās, kur tas ir iespējams, atļautais braukšanas ātrums varētu tikt palielināts.

"Mūsu Latvijas ceļi ir būvēti pēc tāda principa, ka drošs ātrums ir 90 kilometru stundā, pat ne visās vietās. Vispārēja atļauja, ka varētu pacelt latiņu kaut vai par desmit kilometriem stundā, mums varētu draudēt ar zaudētām dzīvībām. Taču es piekrītu, ka ir vietas, kur tiešām to var darīt. Tās ir vietas, kur ir jaunizbūvēti ceļu posmi ar īpašu drošību, piemēram, Jūrmalas virzienā", klāstīja Zivtiņš un piebilda, ka līdz ar to policijai nav iebildumu pret braukšanas ātruma palielinājumu, taču tad uz ceļiem būt jābūt īpašām ceļazīmēm.

Pēc sēdes žurnālistiem Zivtiņš konkrētus ceļu posmus negribēja nosaukt, taču uzskata, ka šāda kārtība varētu būt uz ceļiem, kur ir vienvirziena kustība, proti, lai nebūtu pretimbraucošo.

Konkrētu ātruma palielinājumu Zivtiņš arī nesauc, taču ātruma palielinājumam būtu jābūt, izejot no konkrētās vietas. "Kāds ir ceļš, kāda ir satiksmes drošība, kādas ir ceļa barjeras, kāds segums. Bet noteikti ir ceļa posmi, kur varētu palielināt", norādīja Zivtiņš.

Šā jautājuma risināšana esot Satiksmes ministrijas pārziņā. Šādu ieceri jau pagājušajā gadā uzņēmums "Latvijas valsts ceļi" ar Zivtiņu pārrunājis, taču līdz šim konkrēti risinājumi nav bijuši.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

Grobiņa - Priekule - noteikti! Lai labi lidot pāri bedrēm :))))

pirms 10 gadiem, 2011.03.08 13:46

Latvijas ziņas