Latvijā atcelts meža ugunsnedrošais periods

Valsts meža dienests no svētdienas, 30.septembra, visā Latvijas teritorijā atcēlis meža ugunsnedrošo periodu, teikts publicētajā paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Latvijā meža ugunsnedrošais periods šogad bija spēkā kopš 27.aprīļa, vēsta LETA.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šovasar Latvijā izcēlās vairāki lieli meža ugunsgrēki, tostarp Valdgales pagasta ugunsgrēkā izdega meža zeme apmēram 1355 hektāru platībā, Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā ugunsgrēka platība sasniedza apmēram 220 hektāru, bet ugunsgrēkā Salas novada Gargrodes purvā ugunsgrēka platība sasniedza 35 hektārus. Bez šiem trim lielajiem meža ugunsgrēkiem Valsts meža dienests šogad atklājis un dzēsis vairāk nekā 700 meža ugunsgrēku ar kopējo uguns skarto platību vairāk nekā 1000 hektāru, tajā skaitā 770 hektārus Ādažu poligonā.

Savukārt 2017.gadā Latvijā meža ugunsgrēki tika dzēsti 423 reizes 265 hektāru platībā. Tostarp 76% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 9% gadījumu - ļaunprātīga dedzināšana.

Ugunsnedrošajā laika posmā mežos un purvos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas