Latvijā ar kravas vilcieniem turpina ieplūst kontrabandas cigaretes no Baltkrievijas

Latvijas muitnieki pēdējās dienās novērsuši vairākus mēģinājumus Latvijā ar kravas vilcieniem ievest kontrabandas cigaretes no Baltkrievijas.

Valsts ieņēmumu dienests aģentūru LETA informēja, ka sestdien Indras muitas kontroles punktā likumsargi Latvijā iebraucoša kravas vilciena lokomotīves gaisa filtra nodalījumā atrada 77 600 "Premjer" markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par notikušo Muitas kriminālpārvaldē sākts kriminālprocess un aizturēts lokomotīves vadītājs un palīgs. Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Tāds pats pārkāpums Indras muitas kontroles punktā konstatēts arī vakar, kad Latvijā iebraucoša kravas vilciena lokomotīves gaisa filtra nodalījumā bija noslēpti 10 000 "Winston" markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par šo gadījumu saņemtais materiāls tiek izvērtēts Muitas kriminālpārvaldē. Pēc informācijas saņemšanas par kontrabandas preces vērtību tiks izlemts, vai sākt kriminālprocesu vai administratīvo lietvedību.

Jau ziņots, ka Muitas kriminālpārvalde 28.jūlijā aizturēja personu grupu, kas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm cigarešu slēpšanai, nodarbojās ar cigarešu kontrabandas organizēšanu no Krievijas un Baltkrievijas. Cigaretes kontrabandas ceļā tika ievestas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm, cigaretes paslēpjot zem oglēm.

Jūlija beigās kriminālpolicija aizturējusi septiņu personu grupu, kas ar prāmi uz Zviedriju nelikumīgi pārvadājusi cigaretes. Kopumā atsavināts vairāk nekā 120 000 cigarešu. Lielākā daļa no tām, vairāk nekā 110 000, bijušas ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt pārējās - bez akcīzes.

Jūnijā Muitas kriminālpārvalde Latgalē apturējusi cigarešu kontrabandas grupējuma darbību un kopumā par aizdomās turētajiem atzinusi deviņas personas, tostarp trīs bijušos Valsts policijas darbiniekus. Pārbaudes laikā Varakļānos konstatēts, ka cigaretes Latvijā tika ievestas no Baltkrievijas caur Pāternieku muitas kontroles punktu. Pārbaudes rezultātā tika pārtraukta kontrabandas ceļā ieviesto 6 880 000 cigarešu pārkraušana.

Jūnijā konstatēti vairāki gadījumi, kad ar kravas vilcieniem mēģināts ievest cigaretes no Baltkrievijas. 19.jūnijā Latvijas robežsargi kādā no Baltkrievijas iebraucošā kravas vilcienā zem oglēm atrada paslēptus 490 000 kontrabandas cigarešu.

Jūnija sākumā Indras muitas kontroles punktā kravas vilcienu vagonos likumsargi atraduši 1,9 miljonus kontrabandas cigarešu. Divos kravas vilcienos atklātās cigaretes bija marķētas ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 25.maijā un 26.maijā Indras muitas kontroles punktā likumsargi, veicot Latvijā iebraucošo kravas vilcienu vagonu kontroli, konstatēja, ka vairākos vagonos ar akmeņogļu kravu ir noslēptas ar melnu polietilēna plēvi aptītas kartona kastes, kurās atradās cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 620 000 "Premjer" markas cigarešu un 470 000 "NZ" markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

17.maijā, Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā pārbaudot no Baltkrievijas Latvijā iebraukušo kravas vilcienu, konstatēts, ka dzelzceļa kravas pavadzīmē nav norādīti vagonam uzliktie nodrošinājumi. Kontrolē konstatēts, ka šādi Latvijā mēģināts ievest 1 150 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Finanšu ministrijas sniegtā informācija liecina, ka pērn lielāko cigarešu nelikumīgā tirgus daļu veidoja Krievijas un Baltkrievijas mazumtirdzniecības tīklos legāli iegādātās un kontrabandas ceļā valstī ievestās cigaretes. Sākot ar otro pusgadu, palielinājies tieši no Baltkrievijas nelikumīgi ievesto cigarešu īpatsvars.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) atzinis, ka no šī gada 1.janvāra Krievija ir palielinājusi akcīzi cigaretēm, līdz ar to Baltkrievija kļuvusi par ļoti izdevīgu izcelsmes valsti kontrabandas cigaretēm uz Latviju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas