Latvija 2014. gadā plāno izvest karavīrus no Afganistānas

Latvija 2014. gadā plāno izvest Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrus no Afganistānas, aģentūrai BNS pavēstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Vienotība").

"2014. gadā visus izvedīsim. Ja paliks ilgāk, tā būs jau atsevišķa vienošanās [NATO vidū]," teica Pabriks.

Tomēr uz jautājumu, vai Latvijas karavīru izvešana notiks pakāpeniski vai vienlaikus, ministrs vien uzsvēra, ka tas tiks lemts kopā ar sabiedrotajiem.

Pabriks arī norādīja, ka ir jādomā, ko Latvija var dot NATO un kā palielināt aizsardzības nozares budžetu, ja "gribam prom no Afganistānas".

Arī Igaunijas aizsardzības ministrs Marts Lārs nule paziņojis, ka Igaunija savu karaspēku no Afganistānas varētu izvest 2014. gadā, kad drošības garantēšanas pilnvaras tiks nodotas vietējiem spēkiem. Pēc viņa teiktā, visi Igaunijas karavīri dosies mājās vienlaicīgi, lai nenovājinātu Igaunijas rotu un nesamazinātu tās karavīru skaitu.

Savukārt Lietuvas aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Lietuva, kas vada Goras provinces atjaunošanas vienību Afganistānā, vēlas nodot atbildību par šo provinci vietējām varas iestādēm ne vēlāk kā 2013. gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas