"Latvenergo" noraida spekulācijas par elektroenerģijas patēriņa apjomiem

AS "Latvenergo" kategoriski noraida jebkuru spekulatīvi veidotu pētījumu, kas, balstoties uz respondentu neadekvātu skaitu, izplata publiskajā telpā vispārinošus apgalvojumus par elektroenerģijas patēriņa apjomiem, informē uzņēmuma Ārējās komunikācijas vadītājs Andris Siksnis.

Uzņēmums līdz ar to noraida otrdien publiskajā telpā izskanējušo informāciju par uzņēmuma "TNS" veiktu pētījumu par elektrības patēriņu. Publicētie dati medijos tiekot traktēti nepareizi un nesniedz atbilstošu informāciju par elektroenerģijas patēriņu, uzsver Siksnis.

Savukārt "Latvenergo" aprēķini esot balstīti uz visautoritatīvākajiem — pilnīgiem valsts mēroga energopatēriņa uzskaites sistēmas datiem.

Siksnis paskaidro, ka "Latvenergo" savā novērtējumā par mājsaimniecību patēriņu balstās uz noslēgtajiem līgumiem ar iedzīvotājiem, t.i. elektroenerģija tiek piegādāta privātpersonai.

Pēc elektroenerģijas tirgus likuma definīcijas, mājsaimniecības lietotājs ir galalietotājs, kurš pērk un izlieto elektroenerģiju savā mājsaimniecībā paša vajadzībām (galapatēriņam), izņemot komercdarbības vai cita veida profesionālās darbības vajadzības. Tātad, ja iedzīvotājs elektrību ir pieslēdzis objektam, kas pēc būtības ir šķūnis vai garāža, tad viņš šo elektroenerģiju izlieto savā mājsaimniecībā, norāda Siksnis.

Pievienotajā failā skatīt elektroenerģijas vidējo patēriņu Latvijas pilsētās un novados.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas