"Latvenergo": būtiski postījumi elektroapgādē stiprā vēja dēļ nav konstatēti


Būtiski postījumi elektroapgādē Latvijā stiprā vēja dēļ nav konstatēti, informē "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere.


"Pastiprinoties vētras spēkam, būtiski postījumi elektroapgādē nav konstatēti, situācija ir stabila," viņa teica.

Bidere informēja, ka "Latvenergo" meitasuzņēmums "Sadales tīkls" novērsis īslaicīgus avārijas atslēgumus Kurzemes piekrastē - atslēgto transformatoru skaits sestdien pulksten 9 bija 150, pārsvarā Kurzemē. "Naktī uz sestdienu, pieaugot vēja spēkam, īpaši jūras piekrastē, kur tas jūrā sasniedza vētras spēku, situācija elektroapgādē saglabājās stabila, bez ilgstošiem masveida bojājumiem. Līdz šim konstatētie bojājumi bija maģistrālajās vidējā sprieguma līnijās, kā arī zemsprieguma līnijās. Elektroapgāde tiek atjaunota apmēram stundas laikā," viņa klāstīja.

"Sadales tīkls" ir novērsis īslaicīgus avārijas atslēgumus Kurzemes piekrastē, īpaši Liepājā, Limbažu – Alojas un Aizputes – Priekules elektrolīnijās, apliecināja "Latvenergo" pārstāve, piebilstot, ka tagad tiek veikti darbi, lai pēc iespējas īsākā laikā novērstu avārijas atslēgumus Ventspilī, kur pašlaik ir spēcīgākās vēja brāzmas.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņām, vējš savu spēku jūras piekrastē sestdien saglabās, īpaši dienas pirmajā pusē, un "Sadales tīkls" ir gatavs novērst iespējamos vēja izraisītos avārijas atslēgumus pēc iespējas īsākajā laikā, informēja Bidere. Vienlaikus viņa aicināja Latvijas iedzīvotājus vētras vai stipra vēja laikā būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, kā arī netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Jau vēstīts, ka pagājušajā naktī un sestdienas rītā stiprākās vēja brāzmas Latvijā reģistrētas Ventspils ostā, kur vējš brāzmās pūta līdz 28 metriem sekundē (m/s), bet īsi pirms pulksten 5 dienvidrietumu vēja ātrums īslaicīgi sasniedza pat 32 m/s. Daudzviet Kurzemē arī plosījies pērkona negaiss.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas