"Latvenergo" aicina Latvijas skolēnus pārspēt Ginesa rekordu fizikā

AS “Latvenergo” fizikas mācību portāls FIZMIX.LV aicina Latvijas skolēnus 17. novembrī Arēnā Rīga piedalīties Ginesa rekorda “Garākā elektriskā ķēde, kuru veido cilvēki” pārspēšanā. Lai izdotos jauns rekords, ķēdē jābūt vismaz 1300 dalībniekiem, un pieteikties iespējams gan individuāli, gan grupās, informē AS “Latvenergo”.

Lai veicinātu jauniešu interesi par fiziku, AS “Latvenergo” nolēmis pārspēt ar šo mācību priekšmetu saistītu Ginesa rekordu. Garākās  cilvēku veidotās elektriskās ķēdes būtība – jāizveido nepārtraukta rokās sadevušos cilvēku virkne, kurā iekļauta ar spuldzi aprīkota elektriska ierīce. Ja viss norit pareizi – jāiedegas gaismas indikatoram. Šobrīd spēkā esošais Ginesa rekords tika uzstādīts 2013. gada oktobrī ASV.

Latvijas skolēniem, kurus interesē fizika vai vienkārši patīk izzināt, kā darbojas lietas, ir lieliska iespēja piedalīties unikālā, vērienīgā un vēl nebijušā eksperimentā, kā arī ierakstīt Latvijas vārdu Ginesa rekordu grāmatā.

Lai pieteiktos FIZMIX.LV Ginesa rekordam jādodas uz www.fizmix.lv,  jākļūst par reģistrētu portāla lietotāju un jāaizpilda pieteikuma forma. Īpaši tiek aicinātas pieteikties klašu grupas.

Kā apstiprinājumu katrs dalībnieks uz sevis norādīto e-pasta adresi saņems personalizētu rekorda dalībnieka karti, kas jāizdrukā un 17. novembrī 17.00 ar to jāierodas  Arēna Rīga.

Ar basketbola kluba “VEF Rīga” atbalstu visiem dalībniekiem rekorda uzstādīšanās dienā būs iespēja bez maksas klātienē vērot  “VEF Rīga” un “Maskavas CSKA” basketbola spēli.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas