LaIPA: Kādos pasākumos par mūzikas atskaņošanu nav jāmaksā? 2

Sākoties aktīvai vasaras sezonai, drīzumā gaidāmi gan formāli pasākumi, kā izglītības iestāžu absolventu izlaidumi, gan izklaides pasākumi, kā arī brīvdabas pasākumi, mūzikas festivāli, koncerti, pilsētu svētki, jūras svētki, Līgo svētki u.c. pasākumi.

Neatņemama pasākuma sastāvdaļa ir mūzika, kas palīdz radīt atbilstošu atmosfēru un svētku noskaņojumu dalībniekiem. Kādos gadījumos par mūzikas atskaņošanu publiskos pasākumos nav jāmaksā atlīdzība, to skaidro kolektīvā pārvaldījuma organizācijas Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna.

Kādos publiskos pasākumos par mūzikas atskaņošanu nav jāmaksā?

LaIPA līdz šim nav veikusi atlīdzības maksas iekasēšanu un arī turpmāk neiekasēs par mūzikas atskaņošanu (tajā skaitā ar radio atskaņoto) privātos ģimenes, radu un draugu saviesīgos pasākumos: Līgo, kāzās, kristībās, izlaidumu oficiālajās daļās, bērēs, dzimšanas un vārda dienās u.tml. pasākumos ģimenes un draugu lokā.

Kādos gadījumos mūziku var brīvi izmantot publiski bez atlīdzības un autora atļaujas?

Autortiesību likuma 19. pantā ir atrunāti gadījumi izņēmuma gadījumi, kad mūziku un citus radošos darbus var brīvi izmantot publiski bez atlīdzības un autora atļaujas:
skolas izlaiduma oficiālajās daļās,  
valsts vai reliģiskas ceremonijas laikā,
skolās mācību procesa ietvaros,
izmantošanai redzes un dzirdes invalīdiem,
izglītības un pētniecības mērķiem,
tiesvedības mērķiem,

Tāpat LaIPA nekad nav administrējusi tādas sociālās jomas kā pansionātus, slimnīcu palātas un bērnudārzus. Pēc Autortiesību likuma grozījumiem LaIPA neadministrē sabiedriskā transporta šofera kabīnes, kā arī mazos birojus līdz pieciem cilvēkiem.

Kā var uzzināt, kādos gadījumos nav jāmaksā par mūzikas izmantošanu publiskās vietās?

Klientu servisa pakalpojuma uzlabošanas nolūkos pavisam drīz LaIPA mājas lapā www.laipa.org piedāvāsim kalkulatoru atlīdzības maksas aprēķināšanai. Lai jebkurš interesents var uzzināt maksājamās atlīdzības lielumu  izpildītājiem un fonogrammu producentiem par mūzikas izmantošanu publiskās vietās.Tāpat plānojam ieviest jaunu klientu uzskaites sistēmu. Ikviens publisku pasākumu organizators var vērsties savā pašvaldībā, kura sniegs atbildes par pašvaldību struktūrvienību organizētajiem pasākumiem un noslēgtajiem līgumiem ar LaIPA. Kā arī vērsties pie LaIPA administrācijas, tālr.: 67605023 , e-pasts: laipa@laipa.org.

LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kas administrē Latvijas un ārvalstu izpildītāju un producentu tiesības saņemt taisnīgu atlīdzību par fonogrammas izmantošanu, savukārt Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) pārstāv un administrē darbu autoru tiesības.

Biedrība "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" ir organizācija, kurā apvienojušies izpildītāji un fonogrammu producenti, lai kolektīvi administrētu savas tiesības – vienotos ar fonogrammu izmantotājiem par maksājamo atlīdzību, iekasētu, sadalītu un izmaksātu to tiesību īpašniekiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kas vienīgā Latvijā administrē pašmāju un ārvalstu izpildītāju un fonogrammu producentu tiesības saņemt taisnīgu atlīdzību par fonogrammu izmantošanu. LaIPA pārstāv vairāk kā 1200 Latvijas izpildītājus, fonogrammu producentus un vairāk kā 700 000 starptautiskos izpildītājus un fonogrammu producentus. LaIPA fonogrammu datu bāzē ir apkopota informācija par 67 000 Latvijas un vairāk kā 1 000 000 ārvalstu fonogrammām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ness

Ejiet tak vienreiz uz lielā poda ar savām debīlajām autortiesībām!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 17:47

Latvijas ziņas