Laikraksts: pacientiem, kas ārstēsies slimnīcā, zālēm varētu sanākt vien divi lati dienā

Nacionālais veselības dienests (NVD) līdz 30.janvārim plāno nosūtīt slimnīcu vadītājiem šā gada līguma projektus cerībā, ka izdosies tos noslēgt. Vislielākā neapmierinātība patlaban ir par zemo samaksu, kas no valsts naudas maka paredzēta iekšķīgo slimību pacientu ārstēšanai stacionāros, piektdien vēsta "Latvijas Avīze".

Ministru kabineta noteikumi paredz – ja pacients nokļūst slimnīcā ar kādu nieru vai sirds kaiti vai citiem veselības sarežģījumiem, kur nevajag ķirurģisku iejaukšanos, valsts par viņa ārstēšanu samaksā vien 115 latus. Ssalīdzinājumam - 2010.gadā šī summa bija 244 lati.

Latvijas Slimnīcu biedrība oficiālā NVD adresētā vēstulē lūgusi šī terapeitiskā tarifa atšifrējumu. Tas ir atsūtīts, un tajā redzams, ka, piemēram, ārstniecības līdzekļiem ir paredzēti 12 lati. Ja slimnieks stacionārā ārstējas, ilgākais, sešas dienas, tad tie ir divi lati dienā zālēm, šļircēm, pārsējiem un citām nepieciešamām medicīnas precēm, norāda laikraksts.

Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka atceras 90.gadu sākumu, kad slimniekiem, kurus gatavoja operācijām, bija pašiem jāiegādājas spirts un marles saites. "Vai tiešām mēs atkal tam tuvojamies?" viņš vaicā, norādot, ka Austrumu slimnīcā terapeitiskajam pacientam zāles dienā izmaksā ap piecpadsmit sešpadsmit latiem, bet, ja viņš nokļūst toksikoloģijas centrā, tad jārēķinās vismaz ar 80 latiem par medikamentiem. Vidēji jebkurā slimnīcas nodaļā par zālēm vienam pacientam tiek tērēti 26 lati. Ja pacientam ir infarkts, tad pirmajā dienā jārēķinās ar vairākiem simtiem latu zālēm vien.

"Skaidrs, ka šis lēmums būs jārevidē, tikai nav zināms, kurā brīdī tas notiks – pirms līguma slēgšanas ar slimnīcām vai tad, kad pacienti sāks protestēt, ka zāles lielākoties jāpērk pašiem, jo slimnīcai tām nav naudas," norāda Boka.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas