Laikraksts: jauniepirktā datortehnika skolās nonāks tikai decembra beigās

Pirmie portatīvie un stacionārie datori, kā arī multimediju komplekti, kas 718 Latvijas skolām tiks nodrošināti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, mācību iestādēs pēc aizķeršanās sāks parādīties decembra beigās, lai gan sākotnēji tika solīts to piegādāt jau septembra laikā.

Visām projektā iesaistītajām skolām ar vairāk nekā 12 miljonu vērto datortehniku ir jābūt nodrošinātām līdz nākamā gada novembrim, ortdien raksta "Diena".

Pirms jaunā mācību gada sākuma, kas šogad sakrita ar priekšvēlēšanu periodu, ministrija solīja, ka datortehnika skolās pakāpeniski tiks piegādāta septembra laikā. Taču pēcāk, kad solījums laikā netika izpildīts, ministrija termiņu neievērošanu attaisnoja ar lielo datortehnikas apjomu.

Pirmā skola, kurā projekta īstenošanas sākumā datortehnika paspēja nonākt, bija Mazsalacas vidusskola.

Jau vēstīts - lai apgādātu vairāk nekā 700 skolu ar datoriem un citu tehniku, plānots tērēt vairāk nekā 12 miljonus latu.

Fonda finansējuma saņemšanai pašvaldības tika aicinātas iesniegt projektus par savā administratīvajā teritorijā esošo skolu datorizāciju. Projektus sagatavoja un iesniedza 114 projektu īstenotāji – 112 pašvaldības, IZM un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas", tajos iekļaujot 718 skolas visā Latvijas teritorijā.

Kopumā plānots piegādāt aptuveni 11 000 stacionāro datoru, 650 portatīvo datoru un 600 multimediju komplektu. Tas, kādu tieši datortehniku un kādā apmērā saņems katra konkrētā skola, noteikts pašvaldību projektos.

Datorizācija ietver skolu nodrošināšanu ar datortehniku – stacionārajiem, portatīvajiem datoriem, interaktīvām tāfelēm ar multimediju projektoriem un datortehnikas saslēgšanu tīklā. Skolām tika piedāvāta arī iespēja iegādāties sensoru komplektus fizikas, ķīmijas un bioloģijas nodarbību nodrošināšanai, ko dažas skolas saņēma Eiropas Sociālā fonda projektā "Dabaszinātnes un matemātika".

Projekta mērķis ir izlīdzināt situāciju ar datortehnikas nodrošināšanu visās Latvijas skolās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas