Laikraksts: Bārzdiņš tomēr pieteicies NVD vadītāja amatam

Neoficiāli zināms, ka bijušais veselības ministrs Juris Bārzdiņš pieteicies Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītāja amatam, otrdien vēsta "Latvijas Avīze".

Laikraksts arī norāda, ka šis amats ir svarīgākais veselības nozarē, jo tā vadītājs atbild par visai medicīnai piešķirtās naudas administrēšanu, līgumu slēgšanu un samaksu par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem un ir tieši pakļauts veselības ministram.

Ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš ne apstiprināja, ne noliedza šo ziņu un paskaidroja, ka informācija par kandidātiem līdz konkursa rezultātu publiskošanai ir konfidenciāla.

Neilgi pirms ministra portfeļa nolikšanas radās iespaids, ka Bārzdiņš gatavo augsni savam nākamajam amatam, uzsver avīze. Vispirms viņš atstādināja Daigu Behmani, savā jomā zinošu speciālisti, no Veselības ekonomikas centra direktores amata, pēc tam bija iniciators šīs iestādes apvienošanai ar Veselības norēķinu centru, lai izveidotu Nacionālo veselības dienestu. Toreiz daudzi nesaprata šo soli, jo nebija pieņemami, ka naudas dalītājs un tās tēriņu uzraudzītājs atrodas vienā iestādē. Tiesa, Ministru kabinets bez jautājumiem atļāva apvienot abas iestādes, jo, kā ministriem skaidroja Bārzdiņš, jaunā iestāde izdarīšot vairāk nekā abas iepriekšējās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas