Laikraksts: autovadītājus mulsina CSDD maksa par nodokļa iekasēšanu

Autovadītājus, kuri kārto tehnisko apskati savam spēkratam, mulsina maksa par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa iekasēšanu, ko atsevišķi šoferi jau nodēvējuši par "nodokli nodoklim", otrdien raksta laikraksts "Neatkarīgā".

Turklāt maksa jāveic ne tikai par iespēju samaksāt pašu nodokli, bet vēl arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), kas tiek piemērots šai maksai.

"Neatkarīgā"  raksta, ka autovadītājam, kas savam auto iziet tehnisko apskati Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), pamatapskate izmaksā 12,92 latus, divus latus – atļauja piedalīties ceļu satiksmē, 1,55 latus – tehniskās apskates uzlīme. Veicot tehnisko apskati vai arī pirms tās autoīpašniekam jāsamaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, kas ir vairāki desmiti latu. Te autovadītāji pamanījuši kādu interesantu faktu – par šo iespēju nomaksāt nodokli ir jāveic maksa par nodokļa iekasēšanu – 51 santīms. "Jā, summa nav liela, bet kāpēc man valsts iestādei, kurai es jau tā samaksāju par dažādiem pakalpojumiem, ir jāmaksā vēl šis?,"  laikrakstam sašutumu pauda rīdzinieks Valdis. Ogrēniete Diāna savukārt "Neatkarīgajai" atklāja vēl vienu faktu: maksa par nodokļa iekasēšanu vēl tiek aplikta ar 22% PVN. "Vai tas nav absurds? Cenšas pelnīt, kur vien var! Nodoklis jāmaksā obligāti, tu esi spiests to maksāt, kāpēc tad ir jāpiemaksā, lai to samaksātu?" neizpratnē bija Diāna.

CSDD to gan nevērtē kā absurdu situāciju, jo viss esot atbilstošs Latvijas likumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas