Laika vērotājs Vilis Bukšs prognozē, vai februārī sagaidīsim bargu salu 6

Ticējums par Puteņu mēnesi saka, kāds laiks 1. februārī, tāds lielākoties visu mēnesi. Auksts un sauss februāris paredz sausu un karstu augustu. Ja februāris silts, tad pavasaris auksts, bet ja bieži līst – pavasaris un vasara slapji. Ja Sveču mēneša sākums saulains un jauks, būs agrs un silts pavasaris. Jo aukstāka februāra pēdējā nedēļa, jo siltāks laiks gaidāms martā, vēstīts Viļa Bukša mājaslapā.

Zīmīgas dienas augustā, it īpaši 20. augusts un tāpat arī 27. decembris, kad bija atkusnis, norāda uz to, ka februāris būs ar šim mēnesim atbilstošu nokrišņu daudzumu un drusciņ siltāks kā parasti. 12. janvārī pēc kautas cūkas liesas varēja vērot, kāda būs turpmākā ziema. Apjautājoties ar cūku kāvējiem, var secināt, ka pārsvarā gludai liesai neliels sabiezinājums uz beigām. Tas parāda, ka tuvākajā laikā un ziema kopumā paies bez barga sala. Šeit ar bargu salu jāsaprot gaisa temperatūra mīnus 27 un vairāk grādi. Laikā ap 24. februāri un marta pirmajā pusē dažās skaidrās bezvēja naktīs vēl iespējams sals līdz mīnus 20, mīnus 22 grādiem.

Februāris šogad, tāpat kā janvāris, rādās būt ar mainīgiem laika apstākļiem. Ja mēneša sākumā sals atlaidīs un būs atkusnis, tad vēlāk neliels līdz mērens sals naktīs mīsies ar temperatūrām tuvu nullei dienās. Nokrišņi dažādi, bet pārsvarā sniegs, slapjš sniegs. Tuvāk jūrai lietus. Ceļi slideni.

Februāra vidū vairāk nokrišņu. Lielākoties sniegs, bet dienās, kad temperatūra tuvosies nullei, arī atkala un vējains. Gaisa temperatūras no mīnus 8 grādiem naktīs līdz nelieliem plusiem dienās. Ceļi apledos.  

Mēneša otrajā pusē, pilnmēnesī (ap 20. februāri) iespējama īslaicīga temperatūras pazemināšanās līdz mīnus 18, mīnus 22 grādiem. Nokrišņi nelieli, īslaicīgi un mazāk arī dienu ar brāzmainiem vējiem. Vēlāk, mainoties mēness fāzēm, mēneša beigās un marta sākumā, sals atlaidīs un iespējams atkusnis. Temperatūras nedaudz zem un virs nulles. Šajā laikā sajutīsim pavasara vēsmojumu, kad sniegs smaržo pēc agra pavasara…

Gaisa temperatūru ziņā februāris būs tuvu ikgadējiem vidējiem mēneša rādītājiem, bet ar noslieci uz siltāku. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet tuvu vidējam.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kāsītis

Ha, ha. Gara acīm iedomājos, kā Bukša kungs ar bīdmēru pesteļo gar tikko kautas cūkas liemeni, lai man pavēstītu, kad redīsi jāsēj....Tad jau es bez brillēm diegu adatā biežāk trāpu, nekā viņš ar savām ziņām realitātē. Pietiks ar to, ka vismaz neapgāž manas cerības uz to, ka laikapstākļi vispār būs. Arī par to paldies!

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 13:04

santa klauss

tāpat visiem zināms, ka februāris ir ziemas mēnesis. gan jau arī piesals. varu arī pačukstēt, ka vasarā būs silts, dažreiz saulains un dažreiz apmācies. gandrīz aizmirsu- uzlīs arī. kāpēc visādi pesteļotāji jāliek avīzē, tas gan ir miglā tīts.

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 13:39

beta

Vilis tak nedzīvo Kurzemē kur nu vel Liepājā. Austrumltvija tak jau janvārī brangi sala.Nez viņš pie jūras kādreiz maz pabiis.

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 13:53

jūraaaaa

viņš 3 gadus jūrā dzīvoja, bet Liepājā ūdenslīdēju blicē darbojās...

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 20:07

tukšš

Pēc manām prognozēm februārī Bukšs vairāk neparādīsies, viņš atnāks maija sākumā un pēc dienas atkal pazudīs.

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 23:54

Atnāks arī pavasaris

Ziema turpinās + 30 nesola bet +3 ir priekš ziemas ok. Turpmāk būs mērens laiks dienas vienīgi paliks garākas. Un jāstrādā būs ilgāk pa gaismu.

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 12:51

Latvijas ziņas