Laika vērotājs šomēnes prognozē spalgu salu un arī pirmās pavasara vēsmas

Februāra pirmajā pusē tiks piedzīvots spalgs sals, bet mēneša pēdējās dienās, kad starp mākoņiem uzspīdēs saule, jau varēs sajust pavasara vēsmojumu, prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš norāda, ka februāris šogad būs ar mainīgiem, "zāģa zobiem" līdzīgiem laika apstākļiem mēneša sākumā un beigās, kad dienām, kad temperatūra tuvu nullei, strauji sekos sala dienas.

Laikā ap 10.februāri iespējams ilgstošāka un stiprāka sala laiks, kas varētu turpināties līdz 24.februārim. Šajā laikā skaidrās naktīs dažviet var būt mīnus 25 grādu sals un pat zemāka temperatūra.

Savukārt mēneša beigās atkal palielināsies nokrišņu iespējamība un temperatūra pietuvosies 0 grādu robežai.

Kopumā februāris būs tuvu ikgadējiem vidējiem mēneša rādītājiem gan nokrišņu, gan temperatūras ziņā. Arī sniega sega Latvijas austrumpusē nekur nepazudīs, bet tikai pieaugs, pauž Bukšs.

Ticējumi par februāri saka: ja šajā mēnesī garas lāstekas, tad ziema būs gara. Auksts un sauss februāris paredz karstu augustu.

Ja februāris silts, tad pavasaris auksts, bet, ja lietains, - pavasaris un vasara slapja. Ja februāra sākums saulains un jauks, būs agrs un silts pavasaris. Jo aukstāka februāra pēdējā nedēļa, jo siltāks laiks gaidāms martā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas