Laika vērotājs marta sākumā un beigās prognozē ziemai atbilstošus laika apstākļus

Šogad marts solās būs aukstāks nekā citus gadus, tādejādi mēneša sākumā un beigās var tikt sagaidīti ziemai atbilstoši laika apstākļi, prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš uzsver, ka marts pēc savas būtības vēl nav īsts pavasaris, bet gan vairāk kā priekšpavasaris. Arī ticējums vēsta - ja janvārī ir marts, tad martā janvāris. Pagājušā janvāra sākums un arī beigas bija ar martam raksturīgiem laika apstākļiem - tas norāda, ka marta sākumā un beigās var būt ziemai atbilstoši laika apstākļi.

Savukārt cits ticējums vēsta, ja februāris ir silts, tad marts - auksts, un tas šoreiz vairāk liecina par aukstu, nekā siltu martu.

Arī 1.decembris, kas rāda, kāda būs ziema, ziemas beigas pareģoja salīdzinoši aukstas, savukārt 31.janvāris, kas prognozē pavasari, norādīja uz to, ka pavasaris agri sāksies, bet ieilgs, un īsts siltums būs aprīļa otrajā pusē, skaidroja Bukšs.

Viņš norāda, ka marts šogad būs aukstāks nekā parasti un ar nokrišņiem tuvu, bet mazāk par normu. Mēneša pirmajā pusē un laikā līdz Ģertrūdei, 17.martam, pārsvarā naktīs būs sals, kas diennakts tumšākajā laikā var sasniegt mīnus 15, mīnus 18 grādus, bet saulainās dienās sals atlaidīs un gaidāms atkusnis.

Siltāks laiks tiek prognozēts pēc 20.marta, un laikā pirms Lieldienām sals atkāpsies. Šajā laikā biežāk nokrišņi būs lietus veidā un saulainās pēcpusdienās gaisa temperatūra pakāpsies līdz plus 8, plus 10 grādu robežai. Tad arī sāksies strauja sniega kušana un ledus iešana upēs. Paredzama arī masveida pirmo gājputnu atgriešanās. Lieldienās laika apstākļi atkal mainīsies, un aprīļa sākums var būt vēss.

Marts ir pirmais pavasara mēnesis. 20.martā plkst.13.02 sāksies astronomiskais pavasaris, bet 18.martā diena un nakts būs vienādā garumā.

1.marts un turpmākās trīs dienas līdz 4.martam ir Pavasara vēju dienas. Kāds 1.marts, tāds lielākoties pavasaris, 2.marts prognozē vasaru, 3.marts - rudeni, bet 4.marts - nākamo ziemu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas