Lagzdiņš: Liepājā ir tikai divi reāli mēra amata kandidāti - Sesks un Vilnītis

Pašvaldību vēlēšanās Liepājā ir tikai divi reāli mēra amata kandidāti - līdzšinējais mērs, Liepājas partijas vadītājs Uldis Sesks un Reformu partijas saraksta līderis Jānis Vilnītis, "Rietumu Radio" atzina politiķis Jānis Lagzdiņš, norādot, ka gandrīz visu Liepājā iesniegto sarakstu raksturīgākā iezīme ir jaunu politiķu trūkums.

Vērtējot Liepājā iesniegtos partiju sarakstus, Lagzdiņš atzina, ka īpašu pārsteigumu viņam neesot. "Partiju sarakstos diemžēl nav jaunu seju. Tas ir liels mīnuss gandrīz visiem sarakstiem - tai skaitā arī abām vadošajām Liepājas partijai un Reformu partijai, kuras nopietni pretendē uz pilsētas vadību," atzina Lagzdiņš. Tas liecinot, ka Liepājā, līdzīgi kā visā Latvijā, neveidojas jauna politiķu paaudze un nenotiek esošo politiķu nomaiņas process.

Kā nelielu pārsteigumu politiķis min faktu, ka Liepājā savu kandidātu sarakstu iesniegusi "faktiski jau mirusi partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL)" un "Par dzimto valodu", kurā ir tikai viens kandidāts - Jeļena Osipova. "Līdz ar to Liepājā būs vērojams ļoti interesants eksperiments - vai šīs abas radikālās grupas spēs Liepājā atņemt krievvalodīgo vēlētāju balsis partijai "Saskaņas centrs". Ja tas nenotiks, tas liecinās par to, ka "Saskaņas centra" vēlētājs ir ļoti disciplinēts un tomēr balso par vadošo spēku". PCTVL saraksta līderes, pašreizējās Liepājas domes deputātes Elitas Kosakas izredzes iegūt deputāta mandātu Lagzdiņš vērtē kā labas, norādot, ka Kosaka "ir Liepājā populāra, enerģiska politiķe, kura bieži parādās masu medijos".

Liepājas partijas sarakstu Lagzdiņš raksturo ar vārdiem: stabilas un mūžīgas vērtības. "Acīmredzot nav nepieciešams mainīt komandu, ja tā ir nopietni un labi strādājusi un partijai nav bijusi iespēja piedāvāt vēlētājiem labākus, pazīstamākus un profesionālākus kandidātus". Liepājas partijas izredzes vēlēšanās, pēc tam kad sarakstus iesniegušas visas partijas, Lagzdiņš vērtējot kā labas. "Liepājas partijas cilvēki var sevi apliecināt ar darbiem, bet tādi kandidāti, protams, ir arī citās partijās," uzskata politiķis.

Vērtējot Liepājas partijas potenciāli tuvākā konkurenta Reformu partijas sarakstu Lagzdiņš sacīja, ka tas varēja būt labāks, taču vienlaikus atzina, ka sarakstā bez tā līdera Vilnīša vēl ir vairāki ļoti spēcīgi kandidāti.

Kā uzskata Lagzdiņš, tikai Vilnītis un Sesks var pretendēt uz pilsētas mēra amatu - citos sarakstos šādu līderu neesot. "Vilnītim, turpmāk veidojot savu politisko kampaņu, būtu ļoti svarīgi nerunāt par trešās vai ceturtās šķiras problēmām, bet atbildēt uz būtiskiem visus liepājniekus interesējošiem jautājumiem par to kā, piemēram, risināt bezdarba problēmas, mazināt komunālo maksājumu slogu," sacīja Lagzdiņš. Viņš uzskata, ka, spriežot pēc līdzšinējās priekšvēlēšanu kampaņas, Vilnītis uz šiem jautājumiem vēl nav atbildējis.

"Vienotības" un nacionālās apvienības izredzes pašvaldību vēlēšanās Liepājā Lagzdiņš vērtē piesardzīgi, piebilstot, ka nacionālās apvienības izredzes ir labākas, jo tai tradicionāli ir savs stabils vēlētāju loks. "Valdošās partijas kļūdaini uzskata, ka vietējai politikai nav lielas nozīmēs un līdz ar to nav vērts šķiest spēkus spēcīgāku sarakstu veidošanai," spriež Lagzdiņš. Viņš uzskata, ka "Vienotības" saraksts varēja būt daudz spēcīgāks un norāda, ka partijai Liepājā nav izteikta līdera.

Politiķis arī apšauba iespēju, ka deputāta mandātu atkārtoti varētu iegūt pašreizējais Liepājas domes deputāts, mūziķis un uzņēmējs Stīns Lorenss, kur vēlēšanās startēs no partijas "Reģionu alianse". "Iepriekšējās vēlēšanās Lorensa kandidēšana bija eksotisks, ekstrēms gājiens, ar kuru viņš piesaistīja daļu vēlētāju, kuri nevēlējās balsot par tradicionālajiem, apsūbējušajiem politiķiem, bet to atkārtot diez vai izdosies".

Kandidātu sarakstus Liepājā iesnieguši desmit politiskie spēki: politiskā partija "Reģionu alianse", partija "Vienotība", partija "Par dzimto valodu", partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), partija "Mūsu zeme", Liepājas partija, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Kristīgi demokrātiskā savienība, politisko partiju apvienība "Saskaņas centrs" un Reformu partija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas