Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LAD aicina pieteikties atbalstam vietējo mājlopu šķirņu saglabāšanai

Lauksaimnieki no šodienas līdz 3.septembrim Lauku atbalsta dienestā (LAD) var pieteikties atbalsta maksājumiem pasākumā "Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana”.

Kā biznesa portālu 'Nozare.lv" informēja LAD pārstāvji, 2013.gadā atbalsta maksājumu var saņemt vietējo nozīmīgo lauksaimniecības dzīvnieku šķirņu - Latvijas brūnās un Latvijas zilās šķirnes govju, Latvijas baltās šķirnes cūku, Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa zirgu, kā arī Latvijas vietējās kazu šķirnes - audzētāji.

Atbalstam var pieteikties tie lauksaimnieki, kuri jau ir uzņēmušies piecu gadu saistības par lauksaimniecības dzīvnieku, kā arī tie atbalsta pretendenti, kuru lauksaimniecības dzīvnieki šogad pirmo reizi ir atzīti par atbilstošiem ģenētisko resursu saglabāšanas kritērijiem.

Atbalsta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un pavairot vietējās izcelsmes nozīmīgo šķirņu lauksaimniecības vaislas dzīvniekus, kuri nacionāli un starptautiski ir atzīti kā apdraudētas populācijas.

Aizpildīts iesniegums jāiesniedz LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs līdz 3.septembrim. Iesniegumu var iesniegt, izmantojot arī Elektronisko pieteikšanās sistēmu. LAD aicina klientus izmantot EPS sniegtās priekšrocības - sagatavot iesniegumu un pievienot pavaddokumentus elektroniski, jo tas ļauj ietaupīt laiku un izvairīties no neprecizitātēm tā aizpildīšanā. EPS ir pieejama tikai tiem klientiem, kuri noslēguši līgumu par EPS pakalpojumu izmantošanu.

Sīkāka informācija par visiem atbalsta saņemšanas nosacījumiem, kā arī EPS un tā lietošanu atrodama šeit.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas