"Lāčos" tiks cepts lielākais rudzu maizes klaips Latvijā

Piektdien, 12. augustā, godinot SIA „Lāči” 18 gadu pastāvēšanu, maizniekmeistars Normunds Skauģis ceps lielāko rudzu maizes kukuli, kura aptuvenais svars plānots 60 kilogrami.

Tas būs līdz šim lielākais izceptais rudzu maizes klaips Latvijā. Plašākai sabiedrībai milzu klaips tiks izrādīts svētdien, 14. augustā, kad Lāčos notiks dzimšanas dienas svinību pasākums, uz kuru aicināti visi interesenti.

Lāči jau no pastāvēšanas sākuma ir slaveni ar saviem lielajiem rudzu maizes klaipiem, kuri ceptuvē tiek cepti ikdienā. Šī gada 12. augustā tiks cepts lielākais rudzu maizes klaips, kāds līdz šim tapis – aptuveni 60 kg smags. Līdz ar to tiks uzstādīts Latvijas rekords par lielāko līdz šim izcepto rudzu maizes klaipu Latvijā.

„Ideja par lielākā rudzu maizes klaipa cepšanu Lāčos ir jau kādu laiku. Nolēmām to realizēt uz Lāču pilngadības svinībām, godinot 18 gadskārtu kopš Lāču uzņēmums darbojas. Lielo klaipu cepsim klona krāsnī un tas, kā visi rudzu maizes klaipi, tiks gatavots ar rokām un krāsnī ielikts un izņemts izmantojot tam speciāli gatavotu milzu lizi,” stāsta saimnieks Normunds Skauģis.

Svētdien, 14. augustā, Lāčos (Liepājas šosejas 12. km) notiks dzimšanas dienas svinību pasākums „Rupjmaiz`s kukuls padusē”, kura ietvaros tiks visu apskatei izstādīts lielais rudzu maizes klaips un interesentiem tiks piedāvāti apskatei arī tapšanas procesa vizuālie materiāli. Pasākuma ietvaros būs svētku koncerts, radošās darbnīcas, amatnieku tirdziņš un citas aktivitātes. Sākums svētdien, 14. augustā, no pl. 12.00.

Maizes ceptuve „Lāči” ir dibināta 1993. gadā un tā nodarbojas ar augstvērtīgu maizes un oriģinālu konditorejas produktu izstrādi. Galvenās uzņēmuma vērtības ir dabīgu izejvielu izmantošana un augsta produktu kvalitāte. „Lāču” maizes ceptuvei ir piešķirts „Zaļās karotītes” kvalitātes karogs. Pazīstamākie „Lāču produkti” ir „Īsta rupjmaize”, „Īsta saldskābmaize”, „Burkānmaize”, augļu maizes, „Valriekstu maize, kā arī kēksi, cepumi un kūkas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas