Labklājības ministrija konstatē pārkāpumus valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" direktores Daces Zagrebinas rīcībā 6

Par  konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar nepamatoti augstu mēnešalgu apmēru noteikšanu vairākiem darbiniekiem ilgstošā laika periodā labklājības ministre Ilona Jurševska parakstījusi rīkojumu par rājiena izteikšanu Valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) "Kurzeme" direktorei Dacei Zagrebinai. Pārmaksātā summa tiks atvilkta no D. Zagrebinas algas.

"Tas bija traks laiks, daudz darba. Tika apvienoti visi pansionāti. Kļūdaini noteicu kvalifikācijas pakāpes," pamato D. Zagrebina. Pārbaudot administrāciju - ap 20 cilvēkiem - konstatēts, ka kļūdaini lielākas algas noteiktas trim personām. Pavisam apvienotajā VSAC ir 563 darbinieki. Lai izslēgtu kļūdu arī citos aprēķinos, tikšot pārbaudīti viss algu saraksts. Vēl pirms ministres rīkojuma - jau 2. martā - D. Zagrebina uzrakstījusi vēstuli, ka apņemas segt zaudējumus. Alga kļūdaini lielāka noteikta D. Zagrebinas meitai, kā arī Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktora Visvalža Gūtmaņa vedeklām.

Pamatojoties uz Darba likuma 79. un 80. panta pirmo daļu, par pārkāpumu rezultātā nodarīto  mantisko zaudējumu apmēru no D. Zagrebinas mēnešalgas kopumā tiks ieturēti  2520,5 lati, katru  mēnesi līdz zaudējumu pilnīgai atlīdzināšanai ieturot 20 procentus no mēnešalgas.

Labklājības ministrija disciplinārlietu uzsāka pēc Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroja iesnieguma . Ir pārkāpumi, kuriem iestājies noilgums, taču ir tādi, kuri jānovērš mēneša laikā, skaidro ministrijas Komunikāciju daļas vadītāja Marika Kupce. Viens no tiem - jānovērš, ka amatā ir persona ar neatbilstošu kvalifikāciju. Ar ministres rīkojumu jāpārskata arī līgumi, lai pārliecinātos, vai tie atbilst efektīvas līdzekļu pārvaldīšanas principiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ha,ha

Un tagad par direktoru ieceļ V. gūtmani nu ganforši radu raksti vecais par direktoriu vedeklaa padotas nu tik ies lustes un zagsana vala ko vispar doma ta ministres kudze vaks .

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 19:45

atmiņai

Kur tad palika pārējie pārkapumi nesenā pagatnē tikai 2010 gadā,novērošanas kameras.

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 18:39

www

Kopš kura laika valsts apzagšanā ir lietojams vārds - iestājies noilgums.

pirms 10 gadiem, 2011.03.30 17:20

nu-ja

Nu gan, atklājums!Tādus finanšu pārkāpumus varētu atrast katrā novada pašvaldi'bā,kur darba'noformēti ģimenes locekļi.

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 18:38

Latvijas ziņas