Kurzemes zivjērgļu mazuļi devušies savā pirmajā lidojumā

Trīs Skrundas apkaimes zivjēgļu mazuļi, kuru dzīvei ar interneta kameras starpniecību interesenti var sekot līdzi portālā "www.dabasdati.lv", ir devušies savā pirmajā lidojumā, pastāstīja Latvijas Dabas fonda pārstāve Maija Ušča.

15.jūlijā ligzdu pirmo reizi pameta vecākais zivjērgļu mazulis, kam foruma "dabasdati.lv" komentētāji devuši vārdu Grejs. Tajā pašā dienā viņam sekoja māsa ar vārdu Melnīte, savukārt vājākais un jaunākais mazulis, kam dots vārds Mazule, savu pirmo lidojumu veica 20.jūlijā.

Lai arī jau lidojoši, jaunie zivjērgļi ligzdā pavadīs vēl aptuveni mēnesi, kura laikā tie ligzdu izmantos par atpūtas vietu un barības galdu, uz kura notiesāt vecāku noķertās zivis.

Septembra sākumā ligzdu pirmā visdrīzāk pametīs zivjērgļu mātīte Ulla, kura dosies ceļā uz ziemošanas vietām, un tad mazuļiem par sevi būs jāparūpējas pašiem. Ar barības sagādāšanu vēl palīdzēs tēvs, kurš, tāpat kā mazuļi, uz ziemošanas vietām Āfrikā dosies nedaudz vēlāk.

Zivjērgļu ģimenes gaitām tiešraidē iespējams sekot līdzi portālā "www.dabasdati.lv". Šī netālu no Skrundas esošā ērgļu ligzda atrodas ligzdošanas teritorijā, kas ērgļu pētniekiem zināma jau kopš 2006.gada.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas