Kurzemes un Latvijas centrālajā daļā elektroapgāde atjaunota visiem klientiem

Kurzemes un Latvijas centrālajā daļā elektroapgāde, kas tika pārtraukta vētras izraisīto bojājumu dēļ, atjaunota visiem klientiem, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" Komunikāciju direktore Renāte Meļķe.

Vakar elektrotīkla atjaunošanā un bojājumu novēršanā operatīvi iesaistījās papildus brigādes ar elektromontieriem, lai novērstu tehniski sarežģītākos un laikietilpīgākos bojājumus. Elektroapgāde galvenokārt tika traucēta valsts rietumu daļā - Liepājā un Kuldīgā, kā arī centrālajā daļā - Pierīgā un Siguldas apkārtnē.

Pateicoties intensīvam darbam un jau iepriekš preventīvi veiktiem elektrotīkla infrastruktūras uzlabošanas darbiem, līdz pusnaktij elektroapgāde klientiem, kuriem tā tika traucēta spēcīga vēja dēļ, tika atjaunota.

Svētdienas vakarā vētras izraisītie bojājumi pārsvarā bija sarauti vadi elektropārvades līnijās, nolauzti koki, kā arī vējā nesti un elektrolīnijās aizķērušies koku zari, kas izraisīja līniju atslēgšanos. Reaģējot uz sinoptiķu prognozēm AS "Sadales tīkls" nodrošināja paaugstinātu gatavību tehniskajiem un operatīvajiem darbiniekiem, uzņēmuma pārstāvji sazinājās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu.

Pateicoties vidējā sprieguma elektrolīniju automatizācijas programmai un vidējā sprieguma elektrolīniju aprīkošanai ar bojājumu vietas uzrādītājiem, ievērojami saīsinās atslēgumu radīto elektroenerģijas piegādes pārtraukumu ilgums klientiem. Automatizācijas programmas ietvaros izbūvētie attālināti vadāmi jaudas slēdži nodrošina, ka bojājumu gadījumā atslēdzas tikai bojātais posms, bet ne visa līnija, un bojājumu vietas uzrādītāji dispečeriem parāda konkrēto bojājumu vietu, tādējādi nodrošinot operatīvu bojājuma lokalizāciju.

Jau ziņots, ka vakar spēcīgo vēja brāzmu izraisīto postījumu dēļ ap plkst.19 uz laiku bez elekoroapgādes bija palikuši vairāk nekā 10 000 AS "Sadales tīkls" klientu Talsu novadā.

Ap plkst.18 elektroapgāde tika traucēta aptuveni 700 mājsaimniecībām Kuldīgas un Liepājas novados. Savukārt ap plkst.21 elektroenerģijas piegāde ir traucēta nepilnam 1000 klientiem valsts centrālajā daļā.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas