Kurzemes plānošanas reģions: Atņemot plānošanas reģioniem pārvadājumu pasūtīšanas funkciju, var ciest reģionālie un vietējie pārvadājumi

Atņemot plānošanas reģioniem pārvadājumu pasūtīšanas funkciju un uzticot to "Autotransporta direkcijai", pastāv risks, ka finansējums tiek samazināts tieši reģionālajiem un vietējiem pārvadājumiem, nevis starppilsētu pārvadājumiem, aģentūrai LETA atzina Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Kristiāns Godiņš.

Kurzemes plānošanas reģionā maršrutu tīkla plānošana tiek veikta visefektīvāk, norādīja Godiņš: "Darbs, kas ir ieguldīts, dod efektivitāti. Esam pārskatījuši maršruta tīklu, un mums ir viszemākā pašizmaksa". Taču, atņemot plānošanas reģioniem pārvadājumu pasūtīšanas funkciju, ieguldītais darbs var izrādīties veltīgs. Tādēļ kopīgi jāmeklē problēmas risinājums, neatņemot plānošanas reģioniem pārvadājumu pasūtīšanas funkciju, norādīja Godiņš.

Galvenais iemesls, kāpēc pārvadātāji cieš zaudējumus, pēc Godiņa teiktā, ir tas, ka nav iespējams veikt ilgtermiņa maršrutu plānošanu. "Būtu nepieciešams veikt ilgtermiņa budžeta plānošanu, lai zinātu, kādi līdzekļi pārvadājumiem tiks piešķirti vismaz trīs gadus uz priekšu. Izejot no tā, kāds finansējums ir pieejams, būtu jāveic maršruta tīkla plānošana," uzsvēra Godiņš.

Kā ziņots, Satiksmes ministrija (SM) rosina noteikt, ka turpmāk "Autotransporta direkcija" būs pasūtītājs un līguma slēdzējs ar reģionālajiem pārvadātājiem. Šādus grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā ministrija rosinājusi jau iepriekš.

"Pārvadātājiem ir visas tiesības šos līdzekļus saņemt, jo viņi jau nav vainīgi. Viņiem ir pasūtīts pārvadājums, un par šiem pārvadājumiem, kas pasūtīti, ir jānorēķinās," norādīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas