Kurzemes plānošanas reģionā apsver iespēju ieviest dotācijas no pašvaldībām 1

Kurzemes plānošanas reģionā tiek apsvērta ideja ieviest dotācijas no reģiona pašvaldībām, lai segtu izdevumus, kas nepieciešami pašvaldību savstarpējās sadarbības pilnveidošanai un plānošanas reģiona tēla veidošanai un publicitātei, informē Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Kristiāns Godiņš.

No līdzekļiem, ko plānošanas reģioniem piešķir valsts, naudas šādiem mērķiem nepietiek, tādēļ Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē vakar ticis diskutēts par iespēju 2014.gadā ieviest dotācijas no pašvaldībām. Līdzīgas dotācijas jau ir ieviestas Zemgales plānošanas reģionā, norādīja Godiņš.

Pašlaik izskanējis priekšlikums, ka dotāciju kopējais apmērs gadā varētu būt 30 000 eiro (21 084 lati) jeb 1500 eiro (1054 lati) no katras Kurzemes reģiona pašvaldības. "Daļa pašvaldību vadītāju bez konsultācijas ar deputātiem vēl nevarēja pateikt, vai būtu gatavi šādu priekšlikumu atbalstīt. Daļa jau ir gatavi, bet daļā pašvaldību diskusija vēl ir priekšā. Izšķirošais lēmums par to, vai priekšlikums tiks atbalstīts, jāpieņem nākamajā Attīstības padomes sēdē 11.decembrī," informēja Godiņš.

Jau ziņots, ka pretēji šīs valdības deklarācijā paustajam, ka ir jāstiprina reģionālais līmenis Latvijā un jādeleģē papildu funkcijas plānošanas reģioniem, reģioni jau sesto gadu pēc kārtas saskaras ar budžeta samazinājumu. Salīdzinot ar 2008.gada budžetu, tas ir samazināts vairāk nekā par 63%, būtiski apgrūtinot plānošanas reģionu darbību un uzņemto saistību izpildi, skaidroja Kurzemes plānošanas reģionā. 4.novembrī Saeimas apakškomisijas sēdē tika skatīti iesniegtie priekšlikumi 2014.gada valsts budžetam. Kā viens no priekšlikumiem bija par papildu budžeta piešķiršanu plānošanas reģioniem, kas ir nepieciešams, lai varētu pilnvērtīgi īstenot likumā paredzētās funkcijas, taču priekšlikums neguva atbalstu.

Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja un Kuldīgas pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa ("Kuldīgas novadam") uzsver, ka plānošanas reģioni ir svarīgi vietējām pašvaldībām - kopīgu attīstības un infrastruktūras projektu īstenošanai, kopīgai plānošanai, kā arī savstarpējai komunikācijai un diskusijai ar ministrijām par Eiropas Savienības fondiem un citiem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

viedoklis

Manuprāt mākslīgi izveidots ,,burbulis,, , kurš lobē dažu kardinālu intereses.

pirms 7 gadiem, 2013.11.09 17:27

Latvijas ziņas