Kurzemes apgabalā no ZZS visvairāk svītrots Imants Kalniņš; Zīds un Role Saeimā netiek

Kurzemes apgabalā no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) visvairāk svītrots komponists Imants Kalniņš, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) interneta vietnē otrdien publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti par visiem 155 iecirkņiem Kurzemes apgabalā.

Kalniņš saņēmis 3126 svītrojumus, bet 2186 vēlēšanu zīmēs viņam ievilkts plusiņš. Līdz ar to Kalniņš no devītās vietas sarakstā noslīdējis uz pēdējo.

No Kurzemes apgabala ZZS pārstāvēs trīs deputāti ‒ pašreizējie parlamentārieši Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča un Jānis Vucāns.

Nākamie aiz svītras ir labklājības ministre Ilona Jurševska un Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis, kurš startēja ar divpadsmito numuru. Tā kā Reizniece-Ozola nesen kļuvusi par māmiņu trešajam bērnam, viņas vietā Saeimā uz laiku, visticamāk, nāks Jurševska.

Reizniece-Ozola saņēmusi 4681 plusiņu, 1137 svītrojumus, Barča ‒ 4696 plusiņus, 1340 svītrojumus, Vucāns ‒ 3057 plusiņus, 1072 svītrojumus. Savukārt Jurševskai 2756 vēlēšanu zīmēs ievilkts plusiņš, bet 1069 zīmēs viņa svītrota.

No 10.Saeimas deputātiem jaunajā parlamentā, visticamāk, nav ticis bijušais Liepājas Universitātes rektors Oskars Zīds un Rucavas pamatskolas direktore Dita Role, kura 10.Saeimā strādā no augusta.

Oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti triju nedēļu laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas