Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurzemē iedzīvotājiem ir negatīvākā attieksme pret gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu 4

Latvijas iedzīvotājiem ir dalītas sajūtas par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad maijā iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai viņi atbalsta piedāvātās pārmaiņas, kas radīsies pēc gaidāmās administratīvi teritoriālās reformas, vēsta LETA.

Latvijā kopumā reformu atbalsta 36% iedzīvotāju. To neatbalsta nedaudz mazāks iedzīvotāju īpatsvars - 33%, savukārt vēl 31% aptaujāto nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Negatīvākā attieksme pret gaidāmo reformu ir Kurzemē, kur to neatbalsta katrs otrais jeb 50% respondentu. Vairāk neapmierināto ir arī Pierīgā, kur negatīvu viedokli par reformu pauduši 39% aptaujāto. Nedaudz mazāks neapmierināto iedzīvotāju īpatsvars ir Zemgalē - 39%, tomēr šajā reģionā gaidāmo reformu atbalsta 42% aptaujāto.

Vislielākais atbalsts reformai fiksēts Vidzemē un Latgalē, kur teritoriālo reformu atbalsta attiecīgi 47% un 45% iedzīvotāju. Negatīvu viedokli par reformu šajos novados attiecīgi pauda 33% un 37% aptaujāto, savukārt konkrētu viedokli nevarēja sniegt aptuveni katrs piektais iedzīvotājs.

Visbiežāk konkrēta viedokļa par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu nav bijis Rīgas iedzīvotājiem - saskaņā ar aptaujas datiem viedokļa par to nav 45% rīdzinieku. Atbalstu tai Rīgā pauž 31%, bet neapmierināti ir 24% rīdzinieku.

Kā ziņots, Saeima ir sākusi galīgajā lasījumā izskatīt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu. Reforma paredz 42 pašvaldību veidošanu pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā 2021.gada vidū līdz ar pašvaldību vēlēšanu procesu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Berlin berlin

Budriķis Bluķe Pūce Pucens Ašeradens- šie ir tie deputātiņi, kas šo reformu virza un atbalsta

pirms mēneša, 2020.06.01 09:43

Siliņjāns

Būtu jāsāk ar to idiotu kriminālvajāšanu, kuri izpostīja normālo 26 rajonu sistēmu, kā vietā radīja 5 reizes vairāk rajonu, ko nosauca par novadiem, un deva iespēju savējiem iedzīvoties par nekā nedarīšanu daudzos nekam faktiski nevajadzīgajos amatos ar milzumlielām algām uz līdzcilvēku rēķina, jo algās izmaksāja nodokļos savākto naudu. Līdztekus būtu jāuzsāk to personu kriminālvajāšana, kas nebaidījās saņemt šīs milzīgās algas, aizpildot tik daudzos nevajadzīgos amatus. Arī vajadzīgo amatu vīri un sievas saņēma un saņem nesamērīgi lielas algas.

pirms mēneša, 2020.06.02 16:57

DNS

Robežu pārzīmēšana notiek kopš pasaules radīšanas laikiem. Pārdzīvosim arī šo šķērēšanu un pēc 10 gadiem ķersimies atkal pie šķērēm. Tikai žēl, ka Aizputes bosi palaida garām izdevību pilsētu un novadu attīstīt līdz novada centra statusam, lai nebūtu iedzīvotājiem darīšanās jādauzās uz Liepāju.

pirms mēneša, 2020.06.02 22:32

Gunta S.

Vispār Aizpute jau gan varēja būt ar lielāku nozīmi, jo kādreiz bija rajona centrs.

pirms mēneša, 2020.06.03 06:47

Latvijas ziņas