Kursīte-Pakule: Zatlers ar neuzticības izteikšanu Saeimai nocēla deputātus no muļķu kuģa

Valsts prezidents Valdis Zatlers ar izšķiršanos rosināt Saeimas atlaišanu nocēla deputātus no muļķu kuģa, liekot pārdomāt virzienu, kurā tie devās, ceturtdien debatēs pirms balsojuma par Valsts prezidentu Valdi Zatleru norādīja deputāte Janīna Kursīte-Pakule ("Vienotība").

Raksturojot pašreizējo situāciju, parlamentāriete atgādināja viduslaikos populāro tēlu – muļķu kuģi, kas simbolizēja bezmērķīgu peldējumu peldējuma dēļ. Viņa norādīja, ka Eiropas karnevālu kultūrā iecienītā muļķu kuģa – ragavu vai ratu – karogā bija attēlota āksta galva, kas simbolizēja visas ekipāžas trakumu, par ko liecina ceļojums bez stūres un burām.

"Raibajā braucēju komandā ietilpa gan tīrie āksti, gan slēptie āksti – ārstu, astronomu, zinātnieku, erudītu, politiķu izskatā – ar savu īstenībā veltīgo zināšanu atribūtiem. Gan naivie, gan superslīpētie," koši ainu iezīmēja deputāte, norādot, ka viduslaikos ar muļķu kuģi izbrauca cauri pilsētai reizi vai divas gadā – ap Ziemassvētkiem un Jāņiem, "taisni kā tagad". Šajā laikā notika šķīstīšanās – īslaicīga prāta aptumsuma publiska iznešana un izmešana, lai atlikušajā laikā dzīvotu pēc pilna, gudra, arī paša, ne no ārpuses diktēta prāta noteikumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas