Kur uzzināt savu vēlēšanu iecirkni Eiroparlamenta vēlēšanām, ja paziņojums pazudis vai nav saņemts?

“Kursas Laika” rīcībā nonākusi informācija, ka Liepājas pilsētā un vairākos novados daļa iedzīvotāju vēstules, kurās norādīts Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknis, balsošanas laiks un termiņš, līdz kuram var iecirkni mainīt, savās pastkastītēs joprojām nav atraduši.
“Es vēstuli saņēmu jau martā, esmu deklarēta daudzdzīvokļu mājā, turklāt durvīm ir kods. Savukārt radinieki, kas dzīvo privātmājā un pastkastīte žogam ārpusē, vēstuli joprojām nav saņēmuši. Bet vēlēšanas jau pēc nepilna mēneša!” stāsta kāda liepājniece. Par to, ka vēstule nav sasniegusi adresātu, laikrakstam ziņo arī Grobiņas novada Medzes pagasta iedzīvotāji.

“Informatīvās vēstules par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks maija beigās, vēl nav saņēmusi vismaz puse Latvijas,” norāda Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lietvede Dzintra Klišāne. “Vēlēšanu komisija šīs vēstules nesūta, to dara Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Tā nav izvēlējusies drošu vēstuļu izplatītāju, kas nogādātu vēstules līdz pastkastītēm, ja vēl lielākā daļa vēlētāju līdz šim nav vēstuli saņēmuši,” iemeslu min CVK pārstāve.

Dz. Klišāne uzsver, ka vēlēšanu iecirkni balsstiesīgie var noskaidrot CVK mājaslapā www.cvk.lv, ievadot vārdu, uzvārdu un personas kodu. Iecirkni mainīt, iesniedzot iesniegumu, var elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu vai internetbankas pieejas kodus, kā arī personīgi vēršoties pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 3. maija numurā!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas