Kultūras ministre Ēlerte ziedos portāla Satori.lv pastāvēšanai

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (“Vienotība”) ziedos portāla “www.satori.lv” pastāvēšanai, izriet no ministres padomnieka Andra Saulīša otrdien izplatītā paziņojuma.

Viņa arī aicinājusi portālu nākamreiz laicīgi iesniegt pieteikumu Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā.

Paziņojumā sacīts, ka kultūras periodika latviešu valodā vienmēr būs jāatbalsta, un tas ir valsts pienākums.

„Šobrīd valstī to iespēju robežās veic Valsts Kultūrkapitāla fonds, bet stāvoklis kultūras periodikas jomā šobrīd neapšaubāmi ir kritisks, tāpat vēl joprojām kritiski mazs ir visas kultūras nozares finansējums,” norāda kultūras ministre.

Literatūras un filozofijas portāls “¼ Satori” (www. satori .lv) tikai februāra sākumā paziņoja, ka pēc septiņus gadus ilgas darbības, attīstās un mainās. Tas pārtapa par kultūras un patstāvīgas domas portālu, paplašinot tematu loku, kā arī mainot dizainu.
Tomēr pašlaik portāla mājas lapā lasāms aicinājums ziedot tā turpmākai darbībai. “Mums ir nepieciešamas finanses. Patlaban mūsu rīcībā esošais ļauj strādāt vēl tikai februārī,” sacīts aicinājumā.

Tur minēts, ka Valsts Kultūrkapitāla fonda padome kārtējā projektu konkursā nav pieņēmusi izskatīšanai portāla projektu. "Tas noticis formāla iemesla dēļ, jo mūsu cilvēkam nācās nokavēt diezgan izšķirošas septiņas minūtes. Muļķīgi, bet diemžēl muļķīgas lietas notiek ne mazums," tā portāla veidotāji skaidro notikušo.

Lai portāls darbotos nepieciešami trīs tūkstoši latu mēnesī.

Pašlaik portāla apmeklētāju skaits esot vairāk nekā 20 000 unikālo apmeklētāju mēnesī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas