Kuldīgas slimnīcā pārtrauc plānveida veselības aprūpes stacionāros pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz 18.janvārim Kuldīgas slimnīcā pārtrauktas plānveida operācijas, pacientu uzņemšana plānveida ārstēšanai dienas stacionārā, kā arī rehabilitācijas pakalpojumi, nosakot izņēmumus, aģentūru LETA informēja SIA "Kuldīgas slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.

Neatliekamā un akūtā palīdzība pacientiem joprojām tiek nodrošināta.

Lapiņa norādīja, ka pārtraukti arī endoskopijas izmeklējumi, izņemot onkoloģiskajiem pacientiem, kuriem nepieciešams "zaļā koridora" izmeklējums, kā arī akūtu situāciju gadījumā pārējiem pacientiem.

Savukārt slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā pakalpojumus turpinās sniegt akūtiem pacientiem, individuāli izvērtējot katru situāciju.

Kuldīgas slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne skaidro, ka pie dienas stacionāra pakalpojumiem var minēt mazinvazīvas operācijas, dažādas ginekoloģiskās īslaicīgās manipulācijas un citas plānveida procedūras. Taču operācijas slimnīcā turpinās veikt akūtos gadījumos un ierobežojumi neattiecas arī uz ķeizargriezieniem. Uz plānveida dzemdībām jāierodas ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 48 stundu laikā.

Pacientus par plānveida medicīnas pakalpojumu atcelšanu individuāli informē slimnīcas personāls, norādīja Serpāne.

Uzņemšanas nodaļa strādās ierastajā režīmā, ņemot vērā triāžas principu, palīdzību vispirms sniedzot pacientiem ar smagāku veselības stāvokli. Pirms došanās uz Kuldīgas slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, pacienti aicināti izvērtēt saslimšanas vai traumas nopietnību, nepieciešamības gadījumā sazinoties ar ģimenes ārstu.

Ja ārpus ģimenes ārsta darba laika un brīvdienās iedzīvotājiem nepieciešama konsultācija par saaukstēšanos un drudzi, galvassāpēm, kakla un ausu sāpēm, vemšanu un caureju, nelielu traumu vai hroniskas slimības saasināšanos, jāzvana un jākonsultējas pa konsultatīvo tālruni 66 016 001.

Konsultācijas un palīdzība, kas nepārsniedz ģimenes ārsta iespējas un kompetenci, un kuras tūlītēja nesniegšana neapdraud pacienta dzīvību un veselību, uzņemšanas nodaļā ir maksas pakalpojums.

Ambulatorās pieņemšanas notiek kā ierasts, turpinot ievērot visus piesardzības pasākumus. Arī pacienti ir aicināti būt atbildīgi un ierasties pie speciālista precīzi noteiktajā laikā, tādējādi izvairoties no drūzmēšanās. Ja kādu iemeslu dēļ pacientam nav iespējams ierasties uz konsultāciju, par to jāinformē slimnīcas reģistratūra pa tālruni 63 374 000.

Lapiņa atgādina, ka joprojām slimnīcā jāievēro drošības pasākumi. Spēkā ir pacientu apmeklējuma aizliegums gan nodaļās, gan Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā. Bērnu nodaļā nepārtraukti var atrasties viens no vecākiem.

Grūtniecēm, kurām sākušās dzemdības, jānāk uz slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, kur speciālisti sazināties ar Dzemdību nodaļas personālu. Dzemdētājas aicinātas patstāvīgi uz Dzemdību nodaļu nedoties.

Sūtījumus, kuri paredzēti pacientam, iespējams atstāt Uzņemšanas nodaļā, un slimnīcas personāls to nodos saņēmējam. Uz paciņas jānorāda saņēmēja vārds un uzvārds, nodaļa un palātas numurs.

Arī senioriem Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā ir iespējams nodot sūtījumus, taču tiem jābūt ievietotiem slēgtā un mitruma izturīgā iepakojumā, kas ir viegli dezinficējams, norādot seniora vārdu un uzvārdu.

Uz vizīti pie speciālista pacienti aicināti ierasties ne ātrāk, kā noteiktajā laikā, lai izvairītos no drūzmēšanās. Kuldīgas slimnīcas personāls kontrolē pacientu plūsmu uz pieņemšanu, lai vienlaicīgi pie kabineta durvīm neatrastos pārāk daudz pacientu un būtu iespējams ievērot divu metru distanci, sacīja Lapiņa.

Tāpat spēkā palikuši noteikumi par slimnīcas galvenās ieejas ptrajā stāvā slēgšanu darbadienās pēc plkst.18 un visu dienu nedēļas nogalēs un svētku dienās. Arī slimnīcas ēdnīca joprojām nav pieejama trešajām personām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas