Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kuģis "Varonis" gatavs naftas savākšanas operācijai

Krasta apsardzes kuģis (KAD) "Varonis", kas ir aprīkots ar naftas seku likvidācijai nepieciešamo aprīkojumu, pašlaik atrodas Liepājā un ir gatavs iesaistīties no Būtiņģes naftas termināļa noplūdušās naftas savākšanas operācijā, aģentūru LETA informēja KAD preses virsniece Liene Ulbina.

Šorīt plkst.5.04 KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma piesārņojuma ziņojumu no kolēģiem Klaipēdā par to, ka pārkraušanas laikā Būtiņģes terminālī no tankkuģa "Stena Antarctica" notikusi naftas produktu noplūde jūrā.
Ņemot vērā pašreizējos laika apstākļus un to, ka pēc prognozēm vēja virziens arī tuvākajā laikā virzīs šo piesārņojumu uz Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem, ir pieņemts lēmums nosūtīt uz notikuma vietu dežurējošo Gaisa spēku helikopteru ar Vides un Krasta apsardzes dienesta speciālistiem, lai precizētu piesārņojuma atrašanās vietu un apjomu.
Patlaban Lietuvas atbildīgās struktūrvienības nodarbojas ar piesārņojuma likvidēšanu, kā arī starp MRCC Riga un attiecīgajām Lietuvas instancēm tiek uzturēts nepārtraukts kontakts.
LETA jau ziņoja, ka Būtiņģes naftas terminālī tankkuģa iekraušanas laikā Baltijas jūrā noplūdis neliels daudzums naftas, ziņo Lietuvas radio.
Pēc sākotnējā novērtējuma, jūrā noplūduši 200-400 kilogrami naftas produktu, izveidojot aptuveni 50 kvadrātmetru lielu piesārņojuma plankumu.
Naftas noplūde notikusi ap plkst.2 naktī uz ceturtdienu Kaimanu salās reģistrētā tankkuģa "Antarktika" iekraušanas laikā.
Notikumu vietā ieradies glābēju kuģis, kas uzstādījis bonas ap piesārņojuma vietu, norobežojot naftas plankumu.
Kā aģentūru LETA informēja Krasta apsardzes dienesta preses virsniece Liene Ulbina, Latvijas puse ir informēta par notikušo naftas produktu noplūdi. Pašlaik nav precīzas informācijas par iespējamiem noplūdes apmēriem.
Latvijas Bruņoto spēku pārstāvji un Krasta apsardzes dienesta vides speciālisti ar helikopteru dosies novērtēt situāciju un nepieciešamības gadījumā sniegt palīdzību naftas produktu savākšanā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas