Kučinskis: Pašvaldību skaita samazināšana pieļaujama tikai pēc nopietnas analīzes 2

Reformēšana tika eksperimenta dēļ nav pieņemama un pašvaldību skaita samazināšana būtu pieļaujama tikai pēc nopietnas analīzes, kura parādītu iespējamos ieguvumus, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis (ZZS).

Kā piemēru, kad pašvaldību apvienošana būtu nepieciešama, Kučinskis minēja gadījumus, kad robežas starp teritorijām traucē cilvēkiem atrast darbu, vai arī, ja tās traucē uzņēmējdarbību.

LLPA pārstāvis gan norādīja, ka izmaiņas administratīvi teritoriālajā iedalījumā gan neesot tik vienkāršas kā deputātu skaita samazināšana pašvaldībās.

"Neatbalstu radikālas reformas vai eksperimentus tikai tāpēc, lai eksperimentētu," pauda Kučinskis.

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 1.martā prezentēja Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) izvērtējumu, kurā secināts, ka reformu dēļ ir izveidotas pēc iedzīvotāju skaita lielākas pašvaldības, kam ir lielākas budžeta un infrastruktūras iespējas, kā arī ir izveidotas lielākas pašvaldības, kuras sekmīgāk spēj piesaistīt privātās un publiskās investīcijas, tostarp arī Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Vienlaicīgi gan saglabājas vairākas problēmas, ar kurām mazās pašvaldības cīnījušās arī pirms administratīvi teritoriālās reformas. Piemēram, daudzām mazajām pašvaldībām nodokļu ieņēmumi ir pārāk mazi, bet administratīvie izdevumi - pārāk lieli, iespējas piesaistīt investīcijas - nelielas. VARAM secinājusi, ka valstī joprojām ir 36 novadi ar iedzīvotāju skaitu, kas mazāks par 4000, kas ir trešā daļa no visiem novadiem.

Ministrijas piedāvājusi turpināt ATR, kas ietvertu arī pašvaldību brīvprātīgu apvienošanos, lai pašreizējo skaitu no 119 samazinātu līdz 30 pašvaldībām.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), iepazīstoties ar VARAM sagatavoto ATR izvērtējumu, atzina to par nekvalitatīvu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vāvuļotājs

Kučinskis ir tikai vāvuļotājs un vāvuļotājs. Viņš neko citu nemācēja darīt, kā tikai vāvuļot, vāvuļot, vāvuļot. Tas ir kaut kāds murgs, ka tādi ''speciālisti'' atkal tēlo ekspertus. Pats galīga NULLE, bet dod vēl padomus un atkal ''ekspertu'' statusā. Tāpēc jau nekas nevirzās uz priekšu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 08:36

nulle

Eksperts hrenovs!!! Kad pats sāka pirmo reformu, tad neko neanalizēja un nevienu vērā neņēma! Tā būs un viss! Tagad pērkāmā dvēsele tēlo baigo ekspertu. Visi tajā izputējušajā tautas partijā ir noziedznieki, bet nē- vēl vāvuļo.

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 07:50

Latvijas ziņas